G��Ndo��An, Safranbolu

Graham Cairns-Smith

Alexander Graham Cairns-Smith (d. 1931) özellikle tartışmalara yol açan ''Yaşamın Kökenine Dair Yedi İpucu''(1985) kitabı ile ünlenen Glasgow Üniversitesi'nde görev yapan organik kimyacı ve moleküler biyolog. Kitap, yazarın "bir solüsyon/çözeltide bulunan...

Recep Aykan

Recep Aykan (24 Aralık 1961, Zonguldak), iş adamı ve yazar. Sahasında en kapsamlı 1036 sayfalık Kur`an Fihristi adlı kitabıyla tanındı.

Gaussian

1 (AM1), PM3, CNDO, INDO, MINDO/3, MNDO Kendinden tutarlı alan (Self-consistent field / SCF yöntemleri) Hartree–Fock yöntemi : kısıtlanmış, kısıtlanmamış

Baktria- Margiyana Arkeoloji Bölgesi

Baktria- Margiyana Arkeoloji Bölgesi (veya BMAB, aynı zamanda Oxus uygarlığı olarak da bilinmektedir.) günümüzde Türkmenistan, kuzey Afganistan, güney Özbekistan ve batı Tacikistan'da ve Seyhun (Oxus) ırmağının üst kısımlarını kapsayan, MÖ 2200–1700 tarih...

Otonom Milliyetçiler

Otonom Milliyetçiler (Almanca: ''Autonome Nationalisten'' - AN), Alman, Hollandalı ve Felemenk neo-Nazilerden oluşan bir neo-Nazi grup.

Uygur Latin Yazısı

Uygur Latin Yazısı, (ULY) (Yeni Uygur Türkçesi: ''Uygur Latin Yëziqi'') Uygur dilinin latin harfleri yardımıyla yazımıdır.

baliğ

Baliğ ya da Buluğ (Arapça: بالغ ya da بُلوغ‎) islam hukuku terminolojisine göre kişilerin olgunluk ve ergenliğe ulaşması durumudur. Hukuk kuramcıları, erkek veya kadının bu duruma gelmesi için farklı yaş ve kriterler belirlemişlerdir.

G20

1975 yilinda Rambouillet-Fransa`da, Amerika Birleşik Devletleri, Birleşik Krallık, Fransa, İtalya, Almanya ve Japonya`nin, Devlet/Hükümet Baskanlari düzeyinde katildigi bir toplanti düzenlenmistir.

Merriam-Webster