G��Ne�� R��Zg��R��

Renk listesi

Çalışma var

HSV renk uzayı

HSV (Hue, Saturation, Value) veya HSB (Hue, Saturation, Brightness) renk uzayı, renkleri sırasıyla renk özü, doygunluk ve parlaklık olarak tanımlar . Renk özü, rengin baskın dalga uzunluğunu belirler, örneğin sarı, mavi, yeşil, vb.

Özbekçe İfadeler

==Selamlaşma==<Font Size=4>Salomlashuv</FONT><p>-<b>Salom</b>(Sälåm)Selam/Merhaba/Günaydın<p>-<b>Xayrli erta</b>(Xayrli ertä)<b>Xayrli tong</b>(Xayrli...

Latin alfabesi

Latin alfabesi veya Latin abecesi,Roman alfabesi de denir, Latin kültürünün temelini oluşturur. Latin Alfabesi'nde 23 harf bulunur. Alfabeyi oluşturan büyük ve küçük harfler, sırasıyla aşağıdaki biçimde yazılır. Latin alfabesi şu anda dünyada en yaygın ku...

Ginkgolid

Ginkgolid, bitkiler alemi içindeki Ginkgophyta bölümünün tek yaşayan üyesi Mabet ağacından (Ginkgo biloba) elde edilen organik bileşiklerdir. Ginkgolidler, 20 karbonlu yapıda ve geranylgeranyl pirofosfattan sentezlenen diterpen laktonlardır.

ElGamal İmza Algoritması

ElGamal imza şeması Ayrık Logaritmanın hesaplanmasının zorluğuna dayanan bir dijital imzadır. Taher Elgamal tarafından 1984 yılında bulunmuştur. Açık anahtarlı kriptosistemi ve imza şeması ayrık logaritmaya dayanmaktadır.

Schnorr imzası

Kriptografide Schnorr imzası, Schnorr imza algoritması tarafından üretilen dijital imzalamadır. Güvenliği, ayrık logaritma problemlerinin çözülemezliğine dayanır. Kısa imzalar oluşturur ve verimlidir.

YUV

YUV, genellikle video görüntülerini kaydetmek için kullanılan bir renk sistemidir. Y: ``Luminance``, U: ``Chrominance1``, V: ``Chrominance2`` sözcüklerinin baş harflerinden oluşan kısaltmadır.

Brian Greene

Brian Greene (d. 9 Şubat 1963), ABD'li teorik fizikçi ve sicim kuramcısı. 1996'dan beri Columbia Üniversitesi'nde profesördür. Fizikçi; ''The Elegant Universe'', ''Icarus at the Edge of Time'', ''The Fabric of the Cosmos'', ''The Hidden Reality'' gibi kit...

Anime ve manga ile ilgili oyunlar listesi

Anime ve manga ile ilgili bilgisayar oyunları listesi:== # ==* ''.hack//frägment'' * ''.hack//G.