G��Ney Kaliforniya ��Niversitesi

James W. Valentine

James W. Valentine, ABD'li evrimsel biyolog ve Kaliforniya Üniversitesi, Berkeley Bütünleyici Biyoloji Bölümünden emekli profesör. Pek çok yayını ve kitabı bulunmaktadır.

Nyctiphanes simplex

Nyctiphanes simplex, Euphausiidae familyasından, Kaliforniya Körfezi'nin batı kıyılarında yaşayan kril türüdür.

Kalifornia

Kaliforniya (İngilizce: California), ABD'nin batı yakasında yer alır ve ülkenin en kalabalık eyaletidir. 2004 yılı nüfus sayımlarına göre, 35.893.799 kişilik nüfusa sahip olan Kaliforniya'yı, 20.851.820 kişi ile Teksas, 18.976.457 kişi ile New York ve 15....

Vintu dilleri

Vintu dilleri (), Amerika Birleşik Devletlerine bağlı Kaliforniya eyaletinin kuzey merkezinde yaşayan Vintu halkları tarafından konuşulan Amerind Kızılderili dil ailesi. Biri tükenmiş olan diğerleri de tükenmekte olan dört dilden oluşur.

Kaliforniya Üniversitesi

George Andrew Olah

George Andrew Olah (22 Mayıs, 1927'de Budapeşte'de doğdu.) Kendisi Macar-Amerikan bir kimyagerdir. Olah'a 1994 yılında Nobel Kimya ödülü verildi. Ayrıca ona Priestley Madalyası verilmiştir. En yüksek onur Amerikan Kimya Derneği tarafından verilmiştir.

Kaliforniya'daki şehirlerin ve kasabaların listesi

Kaliforniya Amerika Birleşik Devletleri'nin güney kıyılarında bulunan bir eyaletidir. 004 yılı nüfus sayımlarına göre, 35.893.

Gey bar

Gey bar veya Gay bar, lezbiyen, gey, biseksüel ve transgender müşterilere yönelik bir eğlenme, içme tesisidir. LGBT bireylerin biraraya gelme, eğlenme noktalarından biri olarak kabul edilir. Bilinmesi açısından erkek barı, kız barı, gey kulübü, gey barı,...

Kamala Harris

Kamala Devi Harris (20 Ekim 1964) Amerikalı Avukat. 32. Kalifornia Başsavcısı olan Kamala Harris, 2010 yılında yapılan Kaliforniya Eyalet Seçimleri'nde başa gelmiştir.