G��R��Lt�� Katsay��S��

Renk listesi

Çalışma var

zincir kuralı

Zincir kuralı bir değişkene bağlı bir fonksiyonun değişkeninin başka bir değişkene bağlı olması durumunda türevinin:<math>\fracdfdx=\fracdfdu\cdot\fracdudx</math> şeklinde yazılabilmesidir [<math>u=u(x)</math>]. Diğer gösterimleri...

Astra h

İlk kez 2003 sonbahar döneminde Türkiye pazarına giren Astra H, Opel Kadett modelinin takipçisi olan Astra serisinin üçüncü neslidir. Kadett'in yalnızca ismi Astra olurken, Hatchback kasa benzer hatlarla güncellenerek Astra F olarak piyasaya çıkmıştır.

Honda Civic Type-R

Honda Civic Type-R (ホンダ シビック タイプR/タイプ・アール, Honda Civic Taipu Āru), Honda'nın ürettiği Honda'nın özel performans sürümü otomobil modeli. Civic modelinin yüksek performans versiyonudur.

Snell Yasası

n<sub>12</sub>=n<sub>2</sub>/n<sub>1</sub>=v<sub>1</sub>/v<sub>2</sub>=sin(i)/sin(r)<br />

Kalsiyum format

Kalsiyum format, Ca(HCOO)<sub>2</sub>, formik asitin kalsiyum tuzudur. Görünümü beyaz toz olan bu madde, yüksek sıcaklıkta bozunur. Molekül ağırlığı 130.12 g/mol, yoğunluğu 20<sup>o</sup>C`de 1.15 g/cm<sup>3</sup> ve su...

Latin alfabesinden türeyen alfabeler

Latin alfabesinden türeyen alfabeler, dünya üzerinde birçok dilin yazı sisteminde kullanılmaktadır. Aşağıdaki tablolarda bazı alfabeler özetlenmiş ve karşılaştırılmıştır.

ElGamal İmza Algoritması

ElGamal imza şeması Ayrık Logaritmanın hesaplanmasının zorluğuna dayanan bir dijital imzadır. Taher Elgamal tarafından 1984 yılında bulunmuştur. Açık anahtarlı kriptosistemi ve imza şeması ayrık logaritmaya dayanmaktadır.

Koordinat

Schnorr imzası

Kriptografide Schnorr imzası, Schnorr imza algoritması tarafından üretilen dijital imzalamadır. Güvenliği, ayrık logaritma problemlerinin çözülemezliğine dayanır. Kısa imzalar oluşturur ve verimlidir.