Gaga (Anlam Ayr��M��)

Gaga (anlam ayrımı)

Gaga, genellikle kuşlarda bulunan, ağzın bir uzantısı durumundaki, katı çıkıntılı bir organdır.

ISO 639:a

Psittacosaurus

Psittacosaurus, (anlamı: papağan kertenkele), Yaklaşık 119-98 milyon yıl önce yaşadığı düşünülen bir dinozor türüdür. 1-2 metre boylarında ve otobur beslenme biçimine sahip bu türün ağırlığı 25 ila 80 kg arasında değişir.

kaya güvercini

Kaya güvercini (``Columba livia``, güvercingiller (Columbidae familyasından gagası ince ve gaga dibinde beyaz renkli minik bir leke bulunan yabani güvercin türü.

locos

LoCoS, (Lovers Communication System) Yukio Ota tarafından 1960`larda tasarlanmış olan, cümlelerin piktogram ve ikonlardan oluştuğu bir görsel işaret dilidir. Biçim, okunuş ve anlamı bir araya getirmeyi mümkün kılar. Bir cümleye bakıldığında anlam ve okunu...

Gaya Hipotezi

cinas

Cinas, birden çok anlamı olan bir kelimeye farklı konuda farklı anlam yükleme işi. Yazılışı ve okunuşu aynı kelimeleri farklı anlama gelecek şekilde kullanma.

Kılıçgagagiller

Kılıçgagagiller (Recurvirostridae), yağmur kuşları (Charadriiformes) takımına ait, gagası uzun ve kıvrık olan kuşları kapsayan bir familyadır. Tüm dünyada yayılış gösterirler.

Ramphodon naevius

Ramphodon naevius, güneydoğu Brezilya'dan bir sinek kuşudur,'' Ramphodon'' cinsin tek türüdür.Büyüklüğü 14-16 santimetre civarındadır. Düz gagasının çengelli bir ucu vardır.

maşrık

Maşrık, çoğu zaman "Şark", "Doğu" kelimeleriyle eşanlamlandırılmak istense de, bunlar tam anlamı karşılayan kelimeler değildirler. "Doğu"nun karşıtı "Orient" kelimesi olabilir ama `maşrık` daha çok ölümsüzlükle alak...