Galatasaray Sportif Anonim Şirketi

Galatasaray Sportif A.Ş., %68,77'si Galatasaray Spor Kulübü Derneği'nin ve %31,23'ü halka açık ortaklıktan oluşan şirkettir.

Galatasaray Sportif Anonim Şirketi hakkında detaylı bilgi

} Galatasaray Profesyonel Futbol Takımı'nın sahibi olan Galatasaray Futbol AŞ. nin %62, 95 ve %37, 05'lik halka açık ortaklıktan oluşan şirkettir.

Şirket Bilgileri

Tam adı Galatasaray Sportif Sınai ve Ticari Yatırımlar A.Ş.'dir. Futbol AŞ. ve Sportif AŞ. Galatasaray SK'ya aittir. Medya yayın haklarını Süper Lig Naklen Yayınları, Şampiyonlar Ligi "Market Pool", UEFA Kupası, Dostluk Maçları, Özel Maçlar ve diğer (sinema, VCD ve DVD) yayınlar oluşturmaktadır. Galatasaray İletişim AŞ, Galatasaray TV, GS Internet Sitesi[1], Galatasaray Mobile ve Galatasaray Dergisi' nin oluşturduğu şirkettir. Forbes Dergisi' nin Ekim 2007 sayısında, Galatasaray Türkiye' nin "en saygın yerel markası" olarak belirlenmiştir. Forbes Dergisi Ekim 2007 sayısı] Galatasaray markası ile ilgili tüm lisans verme ve isim hakkı gelirlerinin tek sahibi Galatasaray Sportif A.Ş.'dir. Şirket, Kulüp'ün adı, görsel malzemeleri, amblemi ve logosunu taşıyan broşür, poster, kitap, oyuncak, oyun, bilgisayar oyunu, top, kaset ve CD, mefruşat, giysi, yiyecek-içecek ve benzeri emtialar için üretim ve satış hakkı vererek gelir sağlamaktadır. Buna göre, çeşitli kuruluşlara söz konusu eşyaları üretme ve satma hakkına ilişkin lisans vermekte ve bu kullanım hakları karşılığında ödenecek isim hakları için de bir minimum garanti talep etmektedir. thumb|center|300px|Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Organizasyon Şeması - Büyük hali için resime tıklayın ==Gelecek hedefleri== Galatasaray Sportif AŞ ile Galatasaray Futbol AŞ' nin birleştirilmesi için gerekli çalışmalar yapılmaktadır. Galatasaray Sportif AŞ Resmi Sitesi ==Kaynaklar== } == Linkler == Galatasaray Sportif A.Ş. Resmi Sitesi }

Bu sayfa, online kullanıcı topluluğu tarafından oluşturulan ve düzenlenen özgür ansiklopedi projesi Wikipedia'nın Türkçe versiyonu Vikipedi'deki Galatasaray Sportif Anonim Şirketi maddesinden faydalanılarak veya ilgili madde birebir kopyalanarak hazırlanmıştır. Bu makale, GNU Özgür Belgeleme Lisansı ilkeleri kapsamında, Vikipedi sitesi kaynak gösterilerek özgürce kullanılabilir.
İlgili Konu Başlıkları Tümü

Adnan Sezgin

Adnan Sezgin (28 Ocak 1954, Malatya), Türk eski futbolcu, iş adamı ve futbol yöneticisi. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi mezunu olan Sezgin son olarak Samsunspor'un genel koordinatörlük görevini üstlenmiştir.

Dany Nounkeu

Dany Achille Nounkeu Tchounkeu (d. 11 Nisan 1986, Yaoundé), Kamerunlu futbolcu. Galatasaray'da forma giymektedir.

Fatih Karagümrük SK

Fatih Karagümrük 1926 yılının ilkbaharında Muhtar Bey ve arkadaşlarının gayretleri ile Acıçeşme ve Karagümrük Gençleri takımlarının birleşmesiyle, "''Karagümrük İdman Yurdu''" adıyla kurulmuştur. Takımın forma renkleri Karagümrük tulumbacılarının o dönemdeki ...