Galatasaray Sportif Anonim Şirketi

Galatasaray Sportif A.Ş., %68,77'si Galatasaray Spor Kulübü Derneği'nin ve %31,23'ü halka açık ortaklıktan oluşan şirkettir.

Galatasaray Sportif Anonim Şirketi

} Galatasaray Profesyonel Futbol Takımı'nın sahibi olan Galatasaray Futbol AŞ. nin %62,95 ve %37,05'lik halka açık ortaklıktan oluşan şirkettir.

Şirket Bilgileri

Tam adı Galatasaray Sportif Sınai ve Ticari Yatırımlar A.Ş.'dir. Futbol AŞ. ve Sportif AŞ. Galatasaray SK'ya aittir. Medya yayın haklarını Süper Lig Naklen Yayınları, Şampiyonlar Ligi "Market Pool", UEFA Kupası, Dostluk Maçları, Özel Maçlar ve diğer (sinema, VCD ve DVD) yayınlar oluşturmaktadır. Galatasaray İletişim AŞ, Galatasaray TV, GS Internet Sitesi[1], Galatasaray Mobile ve Galatasaray Dergisi' nin oluşturduğu şirkettir. Forbes Dergisi' nin Ekim 2007 sayısında, Galatasaray Türkiye' nin "en saygın yerel markası" olarak belirlenmiştir. Forbes Dergisi Ekim 2007 sayısı] Galatasaray markası ile ilgili tüm lisans verme ve isim hakkı gelirlerinin tek sahibi Galatasaray Sportif A.Ş.'dir. Şirket, Kulüp'ün adı, görsel malzemeleri, amblemi ve logosunu taşıyan broşür, poster, kitap, oyuncak, oyun, bilgisayar oyunu, top, kaset ve CD, mefruşat, giysi, yiyecek-içecek ve benzeri emtialar için üretim ve satış hakkı vererek gelir sağlamaktadır. Buna göre, çeşitli kuruluşlara söz konusu eşyaları üretme ve satma hakkına ilişkin lisans vermekte ve bu kullanım hakları karşılığında ödenecek isim hakları için de bir minimum garanti talep etmektedir. thumb|center|300px|Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Organizasyon Şeması - Büyük hali için resime tıklayın ==Gelecek hedefleri== Galatasaray Sportif AŞ ile Galatasaray Futbol AŞ' nin birleştirilmesi için gerekli çalışmalar yapılmaktadır. Galatasaray Sportif AŞ Resmi Sitesi

Kaynaklar

} == Linkler == Galatasaray Sportif A.Ş. Resmi Sitesi }

Kaynaklar

Vikipedi

Yanıtlar