Galegeae

Sferofisa

Sferofisa (Sphaerophysa) Haziran'da çiçek açar. Genellikle Orta Anadolu'da yaygındır.

Faboideae

Faboideae, baklagiller (Fabaceae) familyasından bir bitki alt familya.

Galeere

Galega officinalis

Keçisedefi (Galega officinalis), baklagiller familyasından, yaz aylarında çiçek açan çok yıllık, otsu bir bitki türü. Anavatanı Ortadoğu'dur, ancak Avrupa, Asya'nın batısında Pakistan gibi ülkelerde de yetişmektedir.

Ernst Weiss

Ernst Weiss (d. 28 Ağustos 1882 Brünn - ö. 15 Haziran 1940 Paris), Avusturyalı yazar. Genel olarak özyaşamöyküsel içeren romanlar yazan yazarın ilk eseri 1913 yılında yayımlanan ``Die Galeere``dir.

keçisedefi

Keçisedefi (''Galega officinalis''), baklagiller familyasından, yaz aylarında çiçek açan çok yıllık, otsu bir bitki türü.

Pedro Lamy

José Pedro Mourão Lamy Viçoso (d. 20 Mart 1972, Aldeia Galega, Alenquer, Portekiz) Portekizli yarışçı. 1995 Avustralya Grand Prix'sinde Minardi'yle puan alan Lamy bu başarıyı elde eden ilk Portekizli olmuştur.

Real Academia Galega

Galiçyaca: (Royal Galician Academy) Galiçya dilinin gelişimi sağlamak için 1906 yılında kurulmuştur.

Big Bend slider

Şablon:Speciesbox Meksika Platosu kaydırıcısı olarak da adlandırılan Big Bend kaydırıcısı (Trachemys gaigeae), Emydidae ailesindeki bir su kaplumbağası

Wilhelm Raabe

Wilhelm Raabe (8 Eylül 1831 – 15 Kasım 1910), o dönem Braunschweig Dükalığı'nda bulunan Eschershausen şehrinde doğmuş, ilk eserlerini Jakob Corvinus mahlasıyla yazan Alman romancı.