Gana pasaportu

Gana pasaportu, Gana vatandaşlarına yurtdışı seyahatleri için verilen belgedir. Gana vatandaşlık yasaları uyarınca Gana Dışişleri ve Bölgesel Entegrasyon Bakanlığı tarafından özel olarak düzenlenmiştir.

Gana pasaportu

Gana pasaportu, Gana vatandaşlarına yurtdışı seyahatleri için verilen belgedir. Gana vatandaşlık yasaları uyarınca Gana Dışişleri ve Bölgesel Entegrasyon Bakanlığı tarafından özel olarak düzenlenmiştir. Gana pasaportu koyu mavi renktedir. Gana pasaportunun ön yüzünün ortasında Gana arması, bunun yukarısında ülkenin adı ve aşağısında "pasaport" yazısı bulunmaktadır. Pasaportta genellikle ad, fotoğraf, imza ve sahibinin doğum tarihi, ve bunu tanımlamak için yardımcı diğer faktörler içerir. Gana pasaportlarında vizeler ve özel notlar için 32 sayfa bulunmaktadır. Henley Vize Kısıtlamaları Endeksi'nin 2012 yayınına göre Gana vatandaşları sınır kapısında vize alarak veya vizesiz 62 ülkeye seyahat edebilirler. Bu sayede Gana vatandaşları Dünya'da seyahat özgürlüğü açısından 71. sırada yer almaktadır.

Galeri

Dosya:Ghana passport 1970.jpg|Eski Gana pasaportu (1970) Dosya:Passport of Ghana.jpg|Gana pasaportu Dosya: Ghana diplomatic passport.jpg|Ghanaian Biometrik diplomatik pasaport Dosya: Ghana service passport.jpg|Ghanaian Biometrik hizmet pasaport

Kaynaklar

Vikipedi

Yanıtlar