Gar Samuelson

Kısaca: Gary C. "Gar" Samuelson (18 Şubat, 1958 Dunkirk, New York – 22 Temmuz, 1999 Orange City, Florida) heavy metal grubu Megadeth 'in 1984–1987 yılları arasında grubun iki albümünde çalmasıyla bilinen baterist. ...devamı ☟

Gary C. "Gar" Samuelson (18 Şubat, 1958 Dunkirk, New York – 22 Temmuz, 1999 Orange City, Florida) heavy metal grubu Megadeth 'in 1984–1987 yılları arasında grubun iki albümünde çalmasıyla bilinen baterist. Biyografi Megadeth e katılmasından önce hakkında az şey bilinir. Bunlardan biri Chris Poland ve Samuelson'un The New Yorkers adlı bir grupta çaldığı ve bundan önce yıllarca birlikte pratik yaptığıdır. Megadeth üyeleri Dave Mustaine ve Dave Ellefson ile 1984'te tanıştıktan sonra gruba katıldı. Sonra da onu takip eden şekilde Poland katıldı. Bu oluşumu Mustaine ilk gerçek düzen olarak gösterir. Samuelson 1987 yılına kadar grupta baterist olarak çaldı, Killing Is My Business... And Business Is Good! ve Peace Sells... But Who's Buying? albümlerinin kayıtlarında yer aldı. Aynı zamanda grubun turlarında uyuşturucu nedeniyle kovulana kadar da yer aldı. Gar'ın stilinde yıllar süren caz eğitiminin etkisi büyüktür. "These Boots" ve "Killing Is My Business... and Business Is Good!" şarkılarıyla bu etki örneklendirebilir. O 1980'lerin diğer thrash metal gruplarının bateristlerine göre alışılmışın dışında bir baterist olarak kabul edilir. DW drums davullarını ilk kullanan bateristlerden biridir. DW drums davulları, Zildjian zilleri, Remo davul başlıkları ve Vater bagetlerini kullanmıştır.

Ölümü

22 Temmuz, 1999 tarihinde Orange City, Florida'da 41 yaşında öldü. Ölüm nedeni karaciğer yetmezliği olarak bildirildi. Cesedi yakıldı ve külleri Atlantik Okyanusu'na saçıldı. Cenazeye Dave Mustaine'nin ya da diğer Megadeth üyelerinin katılıp katılmadığı bilinmiyor. 25 Temmuz 1999'da Mustaine Peace Sells adlı şarkının Woodstock festivalindeki performansını Samuelson'un hatırasına adadı. Uzun yıllar arkadaşı ve grup arkadaşı olan Chris Poland: "O gerçek bir dosttu. Tüm bildiğimi (zaman, ritim ve his) Gar'dan öğrendim. Bu yüzden onun sesini müziğimde hep duyacağım." demiştir. Onun bateristliği birçok extreme metal türleri üzerinde etki etmiştir. Megadeth'in ilk albümü Killing Is My Business... And Business Is Good!'un 2002 yılında yeniden kaydedilen versiyonu da Samuelson'ın hatırasına adanmıştır.

Kaynaklar

Vikipedi

Bu konuda henüz görüş yok.
Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.