Gel Gardaş Gel

kardeş

Kardeş (< kardaş < karındaş), anne veya babadan en az birinin ortak olduğu kişilerin birbirlerine göre durumuna verilen addır. Kardeşler erkek ya da kız olabilirler. Birçok toplumda kardeşler anne babalarıyla birlikte aynı ortamda oynayarak ve eğlenerek ç...

Ali Kızıltuğ

Ali Kızıltuğ 1944 yılında Sivas ili Divriği ilçesi Mursal köyünde dünyaya geldi. 1958 yılında bağlama çalmaya başladı. Bağlamaya ilişkin temel bilgileri köyünde bulunan Abbas ustadan öğrendi.

Ben Ağlarsam Kıyamet Kopar (albüm)

Ben Ağlarsam Kıyamet Kopar, iki yıl sonra yeniden sevenleri ile buluşan Uğur Işılak'ın 2002 yılında çıkardığı albümdür. Yapımı Ulus Müzik tarafından üstlenilen albümün prodüktörü İskender Ulus'tur.

Hüseyingazi, Niksar

Hüseyingazi, Tokat ilinin Niksar ilçesine bağlı bir köydür.

Gardaş

Kardeş (< kardaş < karındaş), anne veya babadan en az birinin ortak olduğu kişilerin birbirlerine göre durumuna verilen addır. Kardeşler erkek ya da kız olabilirler.

Duy Sesimi (Uğur Işılak albümü)

Duy Sesimi (albüm), Uğur Işılak'ın 1997 yılında piyasaya sürülen ve Türkiye'de dinleyicilerin beğenisine sunduğu altıncı albümdür. Yapımı Raks Müzik tarafından üstlenilen eserdeki parçaların söz ve müzikleri Uğur Işılak'a aittir.