Ger��Ek��St��C�� Teknikler

1956 NBA Playoffları

1956 NBA Playoffları normal sezon sonu başlamıştır. Doğu grubu şampiyonu Philadelphia Warriors, batı grubu şampiyonu Fort Wayne Pistons'ı finale serisinde 4-1 ile yenerek tarihinde ki ilk NBA şampiyonluğuna ulaşmıştır.

Malzemelere dürüstlük

Malzemelere dürüstlük (İngilizce: Truth to materials) modern mimarlık akımı içinde yaygın bir prensip olup postmodern mimariye karşı geliştirilmiş prensiplerden birisidir.

Paletli Yüzme Dünya Rekorları

Suüstü

ISO 639:g

Beklenen fayda

İktisat biliminde, kişiler ve benzeri aktif unsurların , olasılıklar barındıran bir duruma dair sahip oldukları nicel beklenti düzeyini anlatmak için kullanılan ifade.

IBC Root Beer

düşük kar yüksek ek yük nedeniyle parçalandı. IBC Root Beer, sendikanın sağ kurtulanıydı. IBC Root Beer, 1919 yılında, St Louis, Missouri'deki Independent

1948 BAA Playoffları

1948 BAA Playoffları 1947-48 BAA sezonunun sonunda başlamıştır. Batı grubu takımı Baltimore Bullets, doğu grubu takımı Philadelphia Warriors'ı final serisinde 4-2 ile yenerek şampiyon olmuştur.

Kuleler listesi

Kuleler genellikle onların yükseklik avantajlarının sağladığı faydalardan yararlanmak için inşa edilirler.Aşağıdaki liste kuleleri yüksekliklerine göre sıralamaktadır.

Ek

Türkçede ekler, yapım eki ve çekim eki olmak üzere ikiye ayrılır. Türkçe sondan eklemeli bir dil olduğu için ekler Türkçedeki en önemli dil yapılarındandır.