German Shepherd

German Shepherd
German Shepherd
Kökeni: Alman Shepherd ın kökenine dair farklı teoriler vardır. Bir teoriye göre bu köpek Almanya'da var olan çeşitli çoban köpeklerinin çiftleşmesinden bir başka teoriye göre de dişi çoban köpeklerinin erkek kurtlarla çiftleşmesinden olmuştur. Dorğu yanıtın hangisi olduğu zamanla daha da belirsezmiştir. Ancak ilk Alman shepherd lerinin (uzun tüylü) 1882'te Hanover de, kısa tüylü olan türün ise 1889 da Berlin`de sergilendiği bilinmektedir.

Tanımı: İdeal yükseklik: erkeklerde 60-65 cm. dişilerde 55-60 cm kadardır. Ağırlık: 35 İle 40 kg,arasında eğişir. Kuvettli, gelişmiş kasları olan, hafif ama sağlam kemik yapısıyla uzunca bir gövdesi vardır. Başı govdesiyle orantılı, alnı dışa doğru biraz çikık, dişieri güçlü ve makas çeneli, uçlara doğru sıvrilen, tabanları kalın ve dik kulaklı (altı ayakadar kulakları düşük olabilir ). Gözler: Badem biçiminde canlı ve zeki ifadeli , siyah renklidir. Tüylu kuyruğu arka bacaklarının ortasına kadar uzanır ve sakin olduğu zaman düşüktür, Ön bacakları ve omuzları kaslıdır. Butları kalın ve güçlüdür. Ayakları yuvarlak , tabanları çok serttir. Renkler : siyah , demir grisi , kül grisi . BUrenkler ya tektir yada kahverengi , sarı veya acık gri ile gölgelenmiştir . Tüyler , kısa ve sık , dalgalı ve uzun olabilir.

Kişiliği : Cesur , neşeli , sadık , kararlı , vefalı , efendisine ve çocuklara sevgi duyan , öteki hayvanlara karşı hoş görülü, yabancılara karşı uyanık , kolay eğitilir.

Özelliği: İlk kez sürülerin önderi olarak kullanılmıştır. zekası ve sağlam karakteri nedeni ile savaş zamanında ( ateş altında ve mayın tarlalarında mesaj taşır ) , ayrıca kurtarma köpeği (suda , dağda ya da yangında) ve polis köpeği (eski bir izi bile sürebilir) olarak da kullanılmakdadır. ancak Alman Shepherd`i bekçi köpeği olarak eşsizdir; mükemmel refklesleri vardır ve çabuk saldırıya geçebilir. Kendisine verilen görevi daima iyi niyet ve coşku ile yerine getirir.

Diğer anlamları

German shepherd

İngilizce German shepherd kelimelerinin İspanyolca karşılığı.
Pastor alemán

German shepherd

İngilizce German shepherd kelimelerinin Fransızca karşılığı.
berger allemand (chien)

German shepherd

İngilizce German shepherd kelimelerinin Almanca karşılığı.
Deutscher Schäferhund

German shepherd

İngilizce German shepherd kelimelerinin İtalyanca karşılığı.
pastore alsaziano, pastore tedesco

German shepherd

İngilizce German shepherd kelimelerinin Portekizce karşılığı.
pastor alemão (raça de cães)

German shepherd

alman kurdu

German shepherd

İngilizce German shepherd kelimelerinin Flemenkçe karşılığı.
duitse herder

German shepherd

breed of large dog developed in Germany

Görüşler

Bu konuda henüz görüş yazılmamış.
Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.