--}}

Ginny Weasley

Ginevra "Ginny" Molly Weasley (11 Ağustos 1981) , J. K. Rowling'in 7 kitaplık Harry Potter serisindeki kurgusal karakterlerden biri.valign="top" valign="top" valign="top" valign="top" valign="top" valign="top" valign="top" valign="top" valign="top"
Harry Potter Karakteri``
Adı Ginny Weasley
Cinsiyeti Kadın
Saç Rengi Kızıl
Göz Rengi Bilinmiyor
Binası Gryffindor
Kan Saflığı Safkan
Bağlılığı Albus Dumbledore
Canlandıran Bonnie Wright
Ginny Weasley, Ron Weasley`in kız kardeşidir. Hogwarts`a gittiğinde Gryffindor`a seçilir. Fakat bu ilk yılında Tom Marvoldo Riddle`ın (Lord Voldemort) güncesini bulur ve farkında olmadan onun isteklerini yerine getirmeye başlar: Sırlar Odası`nı açar, Basilisk`i serbest bırakır ve duvara kanlı yazıları yazar. Sonunda Riddle onu Sırlar Odası`na çağırır ve tekrar hayata dönmek için onun hayat enerjisini emmeye başlar. Ginny tam ölecekken Harry Potter tarafından kurtarılır.

Ginny Weasley, Harry Potter`a aşıktır. Fakat aşkına karşılık bulamayınca Michael Corner adlı bir çocukla,ardından Dean Thomas`la çıkmaya başlar.Sonunda Harry Potter`da ona aşık olur (Harry Potter ve Melez Prens). Böylece Ginny Weasley ve Harry Potter çıkmaya başlarlar.Fakat Dumbledore`un ölmesi nedeniyle ayrılmak zorunda kalırlar.

Kaynaklar

Vikipedi

İlgili konuları ara


Görüşler

Bu konuda henüz görüş yazılmamış.
Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.

Ginny Weasley
Ginny Weasley