Şehirlerarası Devlet Sahil Karayolu üzerinde bulunan, Giresun'dan yolu geçen herkesin rahatça ulaşabileceği bir mevkide inşa edilmiş olan Giresun Atatürk Stadyumu; Türkiye'de inşa edildiği dönemin en önemli stadyumlarından bir tanesi olmasına rağmen geçen uzun yıllar boyunca yapılamayan modernizasyon çalışmaları sonucunda günümüz koşullarının gerisinde kalmıştır.
30.339 m2. arsa üzerine inşa edilmiş olan stadyum 1941 yılında hizmete girerek önce toprak saha olarak hizmet vermiş, ilk çimlendirilm

Giresun Atatürk Stadı

Düzenle|Mayıs 2007 //www.giresunspor.net/icerik/stadyum/stad01_2.jpg//www.giresunspor.net/icerik/stadyum/stad02_2.jpg //www.giresunspor.net/icerik/stadyum/stad06_2.jpg//www.giresunspor.net/icerik/stadyum/stad05_2.jpg //www.giresunspor.net/icerik/stadyum/stad04_2.jpg

Şehirlerarası Devlet Sahil Karayolu üzerinde bulunan, şehrimizden yolu geçen herkesin rahatça ulaşabileceği bir mevkide inşa edilmiş olan Giresun Atatürk Stadyumu; ülkemizde yapıldığı dönemin en önemli stadyumlarından bir tanesi olmasına rağmen geçen uzun yıllar boyunca yapılamayan modernizasyon çalışmaları sonucunda günümüz koşullarının gerisinde kalmıştır.

30.339 m2. arsa üzerine inşa edilmiş olan stadyum 1941 yılında hizmete girerek önce toprak saha olarak hizmet vermiş, ilk çimlendirilmesi ise 1981 yılında yapılmıştır. Denize dik şekilde konumlandırılmış olan stadyumun deniz tarafındaki kale arkası bölümünde tribün bulunmamaktadır. İçerisinde protokole ayrılmış bölümün de bulunduğu tribünün üzeri tamamen kapalıdır. Deniz tarafı, protokol tribünü ve dağ tarafı olarak 3 bölüme ayrılmış olan kapalı tribün; dağ tarafında 840 adet, deniz tarafında 1100 adet koltuk bulunmak üzere, protokol tribünü hariç, toplam 1940 adet koltukludur. Açık tribünde ise 800 koltukluk kısmı misafir seyircilere ayrılmış olmak üzere toplam 2700 adet koltuk bulunmaktadır. Koltuklandırma işleminin henüz yapılmamış olduğu kale arkası tribünün ise tahmini olarak 5000 kişi kapasiteli olduğu düşünülmektedir. TFF`nin stadyum kriterlerine göre bu tribünün resmi müsabakalarda kullanılabilmesi için koltuklandırılma işleminin 2007-08 sezonu başlangıcına kadar yapılması gerekmektedir. Açık tribünün üzerinin kapatılması da gündeme alınmış olup, konu üzerindeki çalışmalar devam etmekte ve işlemin önümüzdeki sezon öncesinde tamamlanmış olması planlanmaktadır. Stadyumun çim saha ölçüleri ise 68 X 105 metredir.

Kaynaklar

Vikipedi

İlgili konuları ara

Yanıtlar