--}}

Girne

Girne KKTC'de yer alan turistik kasaba. Bütün doğal güzelliklerin birleştiği yerde bulunur. doğu ve batısında kilometrelerce uzanan plajların yanında lüks oteller bulunur. Enteresn yerlerinden biri de girne kalesidir ve kaleye bağlı oluşan küçük limanıdır. Bizanslılar tarafından yapılıp Lüzinyanlar ve Venedikliler tarafından bazı ilaveler yapılarak adanın korunması için ve iç saldırılara karşı sağlam bir şekle sokulan kale ihtişamını muhafaza etmektedir.

Girne KKTC'de yer alan turistik kasaba. Bütün doğal güzelliklerin birleştiği yerde bulunur. doğu ve batısında kilometrelerce uzanan plajların yanında lüks oteller bulunur. Enteresn yerlerinden biri de girne kalesidir ve kaleye bağlı oluşan küçük limanıdır. Bizanslılar tarafından yapılıp Lüzinyanlar ve Venedikliler tarafından bazı ilaveler yapılarak adanın korunması için ve iç saldırılara karşı sağlam bir şekle sokulan kale ihtişamını muhafaza etmektedir. At nalı şeklinde ki limananda ise yatlar barınmaktadır.Liman boyu restaurantlar, barlar ve açık hava kafeteryaları bulunmaktadır.

Haritası

Girne koordinatları: 35.503164, 33.554993

İlgili konuları ara


Görüşler

  • misafir Avatar
    misafir - 5 yıl önce
    yaklaşık olarak 8 ay kaldım iyi kotü anılarımda oldu ama yinede isanlarını çok sevdim hele çatalkoyde bir ceylan teyemiz vardı allah ağrıtıp incitmesin ona çok çok teşekkürler ediyorum

Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.

Girne
Girne