Glorificus

Kısaca: Glorificus ...devamı ☟

Glorificus

Glorificus,bilinen diğer adlarıyla Glory,Canavar,Nefretve İsim konulamayan cadı.

Bu karakter Buffy the Vampire Slayer televizyon dizisinde var olmuştur.Clare Kramer `oynadığı Glory karakteri Buffy`nin 5.sezon en büyük düşmanıdır.

biyografi

Glory cehemmem boyutlarıdan birinde tanrıdır.Kendi boyutunu iki tanrı ile birlikte yönetmektedir,fakat Glory diğer iki tanrı arasında en güçlü ve zalim olanıdır.Zamanla Glory bütün boyuta tek başına hükmetmeye başlar diğer tanrılar ondan korktukları için onu dünya`da Ben isimli bir doktorun bedenine hapsederler.

Glory çok kısa sürede Ben`in bedenini kontrol etmeye başladı.Ben Glory olduğunda kadına dönüşüyor,Glory insan bedeninde birçok tanrı gücünden mahrum kalsada doğa üstü bir fizikssel güce sahiptir.Ayrıca değişim esnasında yakınında bulunanlar bir tür Amnezi büyüsü yüzünden bunu hatırlamıyor Spike Glory`nin Ben olduğunu anlayan ilk kişi çünkü büyü insan olmayanlarda işe yaramıyor.Öte yandan ne Glory Ben`in hafızasına girebilir ne de Ben Glory`nin bildiklerini hatırlayabilir.

Glory Sunnydale e kendisini boyutuna döndürecek olan Anahtar ı aramak için gelmişti.

Glory`nin bir diğer özelliğide insan beyninin enerjisiyle beslenmesidir,bunu insan bedenine hapsolmanın kendi zihninde yarattığı karmaşadan kurtulmak için yapmak zorundadır.Beynini emdiği insanlar akıl sağlığını kaybeder.Keza Glory Sunnydale`e geldikten sonra kasabada akıl hastası sayısı hızla artış göstermiştir.Aynı işlemi Willow un sevgilisi Tara ya da yapmıştır.

Glory kısa sürede Anahtarın Dawn olduğunu anlar ve onu kaçırır.

Anahtarı doğru zamanda ve doğru yerde kullanılması gerekiyordu.Bu ayin Dawn`ın kanıyla başlayacak ve kan akışı durduğunda (ki bu Dawn`ın ömesi demek)bitecekti.Aksi taktirde Glory sonsuza kadar dünyada kalacaktı. Bunu bilen Buffy bütün gücüyle Glory`e saldırır.5.Sezonun final bölümünde Glory başaramaz ve yorgun düşer Ben`e dönüştüğü sırada Giles tarafından öldürülür.

Kaynaklar

Vikipedi

Bu konuda henüz görüş yok.
Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.