Greatest Hits (Lost)

Kısaca: "Greatest Hits", Lost dizisinin üçüncü sezonunun yirmi birinci; dizinin toplamda yetmişinci bölümüdür. Bölüm, yardımcı-yönetici yapımcı Edward Kitsis ile Adam Horowitz tarafından yazılırken, Stephen Williams tarafından yönetildi. ...devamı ☟

Greatest Hits (Lost)
Greatest Hits (Lost)

Lost bölümü | İsim = Greatest Hits | Resim = | Sezon = 3 | Bölüm = 21 | Misafir = | Yazar = Edward Kitsis Adam Horowitz | Yönetmen = Stephen Williams | Yayın tarihi = 16 Mayıs 2007 | Merkez karakter = Charlie | Önceki = The Man Behind the Curtain | Sonraki = Through the Looking Glass

Lost dizisi 3. sezonunun 21. bölümüdür. 16 Mayıs 2007`de yayınlanan bölümün yazarları Edward Kitsis ve Adam Horowitz, yönetmeni Stephen Williams`dır. Charlie merkezli bir bölümdür.

spoiler

Jack, önceden Danielle ile Black Rock`tan dinamit almak için anlaşmıştır, daha önceki bölümde Danielle`i orada görmemizin nedeni budur. Planın devamında, “Diğerleri” kampa hamile kadınları almaya geldiğinde Juliet`in işaretlediği çadırların içine girecekler ve çadırlarayerleştirilmiş patlayıcılar devreye girecek ve öldürüleceklerdir.
Sayid, Jack`e; Naomi`nin kurtarma gemisine yardım çağrısı göndermeye çalıştığını ama Danielle`in 16 yıl önce gönderdiği eski yardım sinyalinin, yeni çağrıyı bloke ettiğini ve eski sinyali kapatmaları gerektiğini söyler. Bunu duyan Juliet, sinyalin bir cihazla bozulduğunu ve bu cihazın, adının “The Looking Glass” olan bir su altı ambarında bulunduğunu anlatır. Juliet, orada hiç bulunmamıştır ve orada başka birileri olup olmadığını da bilmemektedir. Bir olay olduğunu (incident) ve ambarın su altında kaldığını ama cihazın hala çalıştığını söyler.
Bu arada, Karl, elinde demir gibi bir şeyle görünür, kazazedelere doğru koşmaktadır (promoda görüldüğü gibi)a€¦ Sayid, onu yakalar. “Diğerleri”, bu gece baskın için gelecektir, yarın gece değil, bunu söylemek için gelmiştir. Karl, bunu bilmektedir çünküa€¦??? Ben, kampına ulaşır, oldukça kızgındır ve silahını Alex`e geri verir. Ben, Alex bunu yapmış olduğu için oldukça mutsuzdur. Alex, Richard ve diğerleri, Locke`un nerede olduğunu sorarlar. Ben, onlara Locke`un bir kaza geçirdiğini söyler. Ben, bir adama emir verir, içlerinden en iyilerinin yer alacağı on kişilik bir grup hazırlayacak ve bu gece kazazedelerin kampına gidip kadınları alacaklardır. Onlara karşı çıkacak olan olursa da hepsini öldüreceklerdir. Onlara, JACOB`un böyle olmasını istediğini söyler. Sadece Richard ve Alex`in, bu plan için heyecanlandığı görülmez. Alex ormana doğru koşar ve Karl`ı orda saklanırken bulur. Alex, Karl`dan kazazedeleri uyarmasını ister. Sayid ve Kate, Karl`ın hayatını kurtarmıştır ve Karl bunu onlara borçludur. Karl, Alex`e, bunu yaptığım için baban, mutlu olmayacak der. Alex, “Benim babam mı” der?
Charlie`nin flashbacklerinde; Charlie, Claire için hayatı/anılarıyla ilgili bir liste yapıyor (greatest hits)a€¦Aynı zamanda, Drive Shaft yüzüğü, Charlie`ye bir aile yadigarı olarak kalmıştır. Büyükbabasından babasına, babasından erkek kardeşine ve sonunda Charlie`yea€¦Bu nedenle, Charlie`nin grubunun adı da “Drive Shaft”dır. O da yüzüğü, Aoron`a bırakır ama onu görmez.
Desmond, önsezisinde Charlie`nin öleceğini görmüştür, bu kez gerçekleşecektir. Ayrıca son önsezide Claire ve bebeği bir kurtarma helikopteri ile adadan ayrılmaktadır. Desmond, Charlie`ye, bir su altı ambarında, bir düğmeyi kapattıktan sonra boğularak öleceğini söyler. Kazazedeler, “Diğerleri”nin, o gece geleceğini öğrendiği zaman uçak enkazından kalan yetersiz teller ile dinamitleri hazırlamak için zaman yoktur. Üç kişi, dinamitleri patlatmak için belli bir mesafede duracak ve orada kalacaktır. Bernard, Sayid ve muhtemelen Jin, bu işi üstlenecektir. Jack ve Danielle ile bir grup, radyo kulesine doğru yola çıkar.
Charlie, su altı ambarındaki, sinyal göndermeyi engelleyen cihazı kapatmak için gönüllü olur. Charlie, yaptığı listeyi, Cliare`e ulaştırması için Desmond`a verir, cihazı kapatmak için neden gönüllü olduğunu anlatır. Desmond, Charlie`ye arkasını döner ve Charlie, Desmond`a bir kürek ile vurur. Charlie, denizaltının patladığı yerde ambarın altında bir yere girer ve çıkar.
Girişin nerde olduğunu, Sayid`in çizdiği haritadan bilmektedirler. Charlie, çok mutludur, “Yaşıyorum” diye bağırır!!! İki kadın, silahlarıyla birlikte koşarak gelir ve ona doğru nişan almışlardır.


Lost

Kaynaklar

Vikipedi

Bu konuda henüz görüş yok.
Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.

Greatest Hits (Lost) Resimleri