Grup Tual

Kısaca: Grup Tual, Türkçe pop-rock müzik grubudur.Hala İzmir` de yaşamaktadırlar. 1995 yılında kurulan grup. 1997 yılında aynı adlı TUAL albümünü, 2002 yılında PENCERE albümünü, 2005 te de TUAL-2005 albümünü çıkarmıştır. ...devamı ☟

Grup Tual
Grup Tual

'''Grup Tual, Türkçe pop-rock müzik grubudur.Hala İzmir` de yaşamaktadırlar. 1995 yılında kurulan grup. 1997 yılında aynı adlı TUAL albümünü, 2002 yılında PENCERE albümünü, 2005 te de TUAL-2005 albümünü çıkarmıştır.

Tual, Pencere, Karanfiller, Acını öyküsü, Alyans, Tiryakinim, Deliriyorum, Ulan, Kasım gibi pek çok popüler şarkıya imza atmışlardır. Resmi web siteleri www.tualkolik.net dur.

Tual grubu 2007 yılı başında dağıldığını açıklamıştır. Gurubun resmi web sitesinde şu basın açıklaması yer almaktadır:

TUAL GRUBU YOLLARINI AYIRDI !

“Pencere” Tiryakinim” “Kasım” “Acının Öyküsü” gibi bilinen şarkılarla adlarından söz ettiren TUAL grubu dağıldı.

Grup üyeleri olan İskender TÜRSEN ve Sezi ÇEŞİTLİ bundan sonraki müzikal hayatlarına ayrı ayrı devam etme kararı aldılar. Sezi Çeşitli Tual- Sezi olarak, İskender Türsen a€˜de yeni bir grup ve yeni bir adla devam edecekleri ni açıkladılar.

Geçen yıl çıkardıkları TUAL 2005 albümü ile birlikte müzik hayatlarına 3 albüm sığdıran grup, 4. albüm stüdyo çalışmaları sırasında müzikal anlaşmazlık sonucu ani bir kararla beraberliklerine son verdiler.

İlk albümlerini 1997 yılında çıkaran grup, 2. albümleri olan Pencere albümünün prodüktörlüğünü ünlü şarkıcı Rafet El Roman yapmıştı.

Yaptıkları popüler rock tarzıyla bilinen grup, görsel medyada fazla görünmemelerine rağmen internette en çok ilgi gören ve şarkıları en çok indirilen grupların başında yer alıyordu.

Grup üyelerinden Sezi Çeşitli Tual- Sezi olarak, İskender Türsen a€˜de yeni bir grup ve yeni bir adla müzik hayatlarına devam edeceklerini açıkladılar.

Değerli basın mensuplarına ve müzik dostlarına duyurulur.

TUAL Grubu

İskender TÜRSEN Sezi ÇEŞİTLİ

Dış bağlantılar

İlgili konular

1995 müzik grubu

Bu konuda henüz görüş yok.
Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.