Gypsy (müzikal)

müzikal

Müzikal kendine özgü, yalın bir olay örgüsü olan, müzik, dans ve diyalogların olaylarla bütünleştiği duygusal ve eğlendirici sahne gösterisi, oyun ya da filmdir.

hairspray

Hairspray şu anlamlara gelebilir:

Müzikal film

Müzikal film öykü biçimde birbirine karışmış karakterlerin çeşitli şarkılar söylediği bir film türüdür. Şarkılar genelde senaryoyu ilerletmek ya da filmin karakterlerini geliştirmek için kullanılır.

Evita (müzikal)

Evita müzikali, Arjantin Devlet Başkanı Juan Peron'un eşi Eva Peron'un hayat hikâyesini anlatan müzikaldir.Andrew Lloyd Webber'in müzikallerindendir.

Mamma Mia! (müzikal)

''Mamma Mia'', İngiliz müzikal yazarı Catherine Johnson'un yazdığı bir müzikaldir.

Sefiller (müzikal)

''Sefiller'' (özgün adı: ''Les Misérables''), 1987 yılında Broadway'de sahnelenen ve dünyada en çok gösterimi yapılan müzikallerden biridir.

Müzikal tiyatro

Müzikal tiyatro, kendine özgü bir olay örgüsü olan, müzik, dans ve diyalogların olaylarla bütünleştiği duygusal ve eğlendirici sahne gösterisi, oyun ya da filmdir. Hikaye ve duygusal içerik, -mizah, acı, aşk, öfke- sözcükler, müzik, hareket ve dramanın te...

Yıldızların Altında (müzikal)

''Yıldızların Altında'', Gani Müjde'nin yazdığı müzikal. Yapımcıları ve oyuncuları tarafından "müzikli oyun" olarak kategorilendirilmiştir. Başrollerini Beyazıt Öztürk ile Candan Erçetin paylaşmıştır. Tiyatro gösterimi bittikten sonra atv'de yayınlanmıştı...