1. Symbol H³PO4' inorganic chemistry The molecular formula] for phosphoric acid.

Derived terms

* PO4³-
2. PO4
3. phosphate* PO4²-
4. HPO4
5. biphosphate]]
6. monohydrogen phosphate* PO4-
7. H²PO4
8. hydrogen biphosphate
9. dihydrogen phosphate

Related terms

* H³PO³
10. phosphorous acid,
İlgili Konu Başlıkları Tümü

Microsoft PowerPoint

Microsoft PowerPoint, Microsoft firması tarafından hazırlanmış bir sunu tasarlama ve düzenleme yazılımıdır. PowerPoint yazılımı, Microsoft Office paketiyle birlikte satılmaktadır.

Pow Wow

Pow Wow, Algonquin kabilesinde rüya gören ya da şaman anlamına gelen bir terimdir. Pow Wow Amerikan ordularıyla savaşmadan önce Kızılderililerin şaman ritüeli olarak toplanmalarını sembolize eder.

PowerPC

PowerPC, AIM olarak bilinen 1991’de Apple_IBM_Motorola birleşimi tarafından meydana getirilmiş bir RISC mikroişlemcisidir. Genel olarak kişisel bilgisayarlar içindir. PowerPC merkezi işlem birimleri (CPU) gömülü (embedded) ve yüksek performans işlemcileri olduğu için popüler ...

C-3PO

C-3PO, Yıldız Savaşları serisinin bütün filmlerinde bulunan, Anthony Daniels'ın canlandırdığı bir droiddir.

Expo Fuarlarında Türkiye Pavyonları

Japon İmparatoru ve kraliyet ailesi tarafından görkemli bir törenle 24 Mart 2005 tarihinde açılan Aichi Expo 2005 Dünya Sergisinde en fazla ilgiyi gören Türkiye Pavyonu tasarım ve tema ile ilişkideki başarısı ile "Tabiat Bilgeliği Altın Ödülü" ya ile ödüllendirilmiştir. Y. ...

Herb Powell

Herbert Powell, The Simpsons çizgi film dizisinde Homer'ın kardeşidir. Danny DeVito tarafından seslendirilir.

PowerMac G5

PowerMac G5 Apple tarafından üretilen PowerPC mimarili bilgisayardır. WWDC 2006`da Mac Pro`nun duyurulmasıyla birlikte seri sonlanmıştır.