Hala, babanın kız kardeşlerine verilen addır. Anadolu'nun birçok yerinde 'bibi' olarak da isimlendirilir.

HALA (türkçe) anlamı
1. (C.: Hâlât) Babanın kız kardeşi
2. hala. Arapçada: Ananın kızkardeşi. Teyze.
HALA (türkçe) anlamı
3. birine göre babasının kız kardeşi.
HALA (türkçe) ingilizcesi
1. [Hala] v. haul in
2. tow
3. kedge
4. move a boat by pulling on a rope connected to an anchor (Nautical)v. suntan
5. tan
6. browninterj. halloo,
HALA (türkçe) fransızcası
1. tante [la]
HALA (türkçe) almancası
1. n. Tanteadv. noch

Hala hakkında detaylı bilgi

Hala, babanın kız kardeşlerine verilen addır. Anadolu'nun birçok yerinde 'bibi' olarak da isimlendirilir.

Bu sayfa, online kullanıcı topluluğu tarafından oluşturulan ve düzenlenen özgür ansiklopedi projesi Wikipedia'nın Türkçe versiyonu Vikipedi'deki hala maddesinden faydalanılarak veya ilgili madde birebir kopyalanarak hazırlanmıştır. Bu makale, GNU Özgür Belgeleme Lisansı ilkeleri kapsamında, Vikipedi sitesi kaynak gösterilerek özgürce kullanılabilir.
İlgili Konu Başlıkları Tümü

Hala Sultan

Hala Sultan kadın sahâbîlerden. İsmi bilinmemekte olup Ümmü Hırâm künyesi ile meşhurdur. Türkler tarafından Hala Sultan diye bilinmektedir. Babası Milhân bin Hâlid, annesi Mülkiyye binti Mâlik’tir.

Hala Sultan Tekkesi

Hala Sultan Tekkesi Kıbrıs`ın en ünlü tekkesidir. Larnaka`da Tuz Gölü yakınlarında bulunan ve Kıbrıs`ın yedinci ve onuncu yüzyıllar arasında Araplar tarafından fethi sırasında Hz. Muhammed`in yakını olan Hala Sultan`ın vefat ettiği noktada, muhtemelen 647-649 yılları ...

Hala Madrid

Hala Madrid, tamamen Real Madrid ile ilgili yayın yapan İspanyol spor dergisidir. Dergi aylık bazda düzenlenir, Real Madrid kulüp üyeleri ve Madridistas Fan Club Card sahipleri için dört haftada bir çıkar.

Hala Olivia

Hala Olivia Polonya'nın Gdańsk ilinde bulunan bir kapalı spor salonudur. Öncelikli olarak buz hokeyi karşılaşmaları için kullanılmaktadır ve Stoczniowiec Gdańsk buz hokeyi takımına ev sahipliği yapmaktadır. Aynı zamanda Prokom Gdynia basketbol takımının Euroleague ...

Al Hala Club

Al Hala Club , Bahreyn'nin en üst düzey futbol ligi olan Bahreyn 1. Ligi'de yer alan bir futbol kulübü.

Benim Hala Umudum Var

Benim Hala Umudum Var Türk Dram televizyon dizisi.Başrollerinde Gizem Karaca , Berk Oktay , Şükrü Özyıldız yer almaktadır.İlk bölümü 1 Temmuz 2013 günü yayınlanmıştır.

Collie

Collie, İskoç çoban köpeği ırkı. Kaslı bedenli, ince uzun burunlu, uzunca kuyruklu olan Colley'nin uzun tüylü ve kısa tüylü iki çeşidi vardır.

Cordoba

Córdoba, İspanya'nın Endülüs eyletinde bir şehir ve il. Türkçede Kurtuba adı ile de bilinir. Tüm ilin nüfusu 2003 itibarı ile 320.000 civarındadır.

Dodo

Dodo ya da Mauritius dodosu (Raphus cucullatus), güvercingiller familyasından Mauritius'da yaşamış ama 17. yüzyılın ikinci yarısı itibarı ile soyu tükenmiş bir kuş türüdür. Yaklaşık 1 metre boyunda ve 20 kilo ağırlığında uçamayan bu kuş, şu an için Raphus cinsi içinde ...

Dram

Dram yada Drama. Hayatı, acıklı ve bazan güldürücü yönleriyle bir arada işleyen; insana toplum içindeki vazifelerini hatırlatan; ahlaki değerleri ön planda tutan; nesir ve nazım şeklinde sahnede oynanan bir tiyatro türü.

Drift

Drift; "bir yöne doğru kayma, sapma" gibi anlamlara gelen İngilizce kökenli bir sözcüktür.