HALEF (türkçe) anlamı
1. (Arapça) Erkek ismi 1. Babadan sonra kalan oğul.
2. 2. Birinden sonra gelip onun yerine geçen kimse.
3. >Karşıtı Selef.
HALEF (türkçe) ingilizcesi
1. n. successor
2. successor in interest,
HALEF (türkçe) fransızcası
1. successeur [le]
2. dauphin [le]
HALEF (türkçe) almancası
1. n. Nachfolger
2. Nachkömmling
İlgili Konu Başlıkları Tümü

Tunuslu Mahrez Bin Halef

Tunuslu Mahrez bin Halef onuncu ve on birinci yüzyıllarda Tunus'ta yetişmiş olan büyük alimlerden. İsmi, Mahrez bin Halef bin İsmail'dir. Hazret-i Ebu Bekir'in soyundandır. 953 (H.342) senesinde Avyana kasabasında doğdu. 1032 (H.423)de şehit edildi. İlmini Tunus ve çevresinde ...

Halef Sultan Zaviyesi

Anadolu Selçukluları devrinde Halef İbn Süleyman adına Tokat`ta inşa edilmiş yapılardan biridir. Yapı, Selçuklular ve Osmanlılar döneminde Dar`ül-İlm (Bilgi Evi) denilen bir kurum olarak faaliyetini sürdürmüştür.

Successor

Successor Finlandiyalı Power Metal grubu Sonata Arctica'nın 7 Ağustos 2000 tarihinde yayınlanan EP'sidir.

Arda

* Arda - Bulgaristan'da doğan bir nehir. Meriç Nehri'nin koludur.* Arda - Tolkien'in kurgusal Orta Dünya evreninde dünya ve çevresindeki yakın göğe (yıldızlı göğe) verilen isim, geniş anlamda "dünya".

Galba

Servius Sulpicius Galba (MÖ 24 Aralık 3 – 15 Ocak 69), 8 Haziran 68-15 Ocak 69 arası Roma İmparatoru, Dört İmparator Yılı'nın ilk imparatoru.

Halife

Halifelik, Müslümanlarda baş imamlık, göreviydi. Hz. Muhammed sağlığında imamlara kendi adına namaz kıldırmak yetkisini vererek kendisi baş imam olmuştu. Peygamber, Müslümanların din ve dünya işlerinin başkanı idi. Hz. Muhammed ölünce, Müslümanlar kendilerine Halife adı ...