Hande Yener

Makbule Hande Özyener (d. 12 Ocak 1973), bilinen sahne adıyla Hande Yener, Türk şarkıcı ve söz yazarı.

Hande Yener

Hande Yener
Hande Yener
Hande Yener 12 Ocak 1973 yılında İstanbul'da doğdu. Liseyi İstanbul'da bitirdi. Bir ablası var. Liseden sonra evlendi. Çağın adını verdiği bir oğlu var.

Evliyken bir giyim mağazasında satış elemanı olarak çalışmaya başladı. Çalışırken 1992 yılında Sezen Aksu ile tanışarak hem vokalisti hem de asistanı oldu. "Deli Kızın Türküsü" albümünde Sezen Aksu'ya vokal yaptı ve yaklaşık 40 konserde sahnede Sezen Aksu'ya vokal yaptı.

1993 yılında Sezen Aksu'nun yanından ayrıldı ve Erdem Siyavuşgil'den şan dersleri aldı. Aynı dönemde Cem Özer'in televizyon programında şarkı söyledi. 1994 yılında boşandı.

Antalya'da çeşitli barlarda 3 yıl süreyle şarkı söyledi. Daha sonra İstanbul'a dönerek İstanbul'da sahne almaya başladı. 2000 yılında "Senden İbaret" adli ilk albümünü çıkardı. 2001 yılında ilk albümünün remixleri ile karşımıza çıktı.

2002 yılında "Sen Yoluna Ben Yoluma" adlı albümü ile zirveye çıkan Yener son albümü "Aşk Kadın Ruhundan Anlamıyor" isimli albümü ile zirvede emin adımlarla ilerliyor...
hande için ölüyorum o benm hayatm yaa özellikle yorumuna ve güzllgine hayranım süper bir ses değil mi o pop kraliçesi
pop müziğin kıraliçesi gönüllerin sultanı dans kıraliçesi seni severek dinliyorum başarılarının devamını diliyorum sevgilerimle erzurumlu hayranın kucak dolusu sevgilerile...
hande senin ve ece erkenin hayranınım sizi çok seviyom ikiniz bir program kurun bence çok tutulur

hande yener tam bir şahane robot dansıyla ilgi çeken sanatçı çarpıcı şarkılarıylada gönüllerde taht kuruyor.şarkıcı daha çok çocuklarıın onunla ilgilenmesinden çok mutlu görünüyor.hande yener senin izindeyiz senin için her şeyi yaparız senin hyranınız.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
sıkı bir fenerbahçelidir...
hande yener ben seni çooooooooooooooooooooooooooooook seviyorummmmmmmmmmmmm.
SEVGİLİ HANDE YENER bu sorsam bana benden yakındın adlı şarkın var
ya şimdi neden uzaktasın hayal kurup hep inandırdın YALANIN BATSIN
YALANCISIN o şarkı aynen beni anlatıyor.

İlgili konuları ara

Yanıtlar