--}}

Hardwaremania

Hardwaremania, ilk Türk donanım sitelerinden biridir.

1999 yılında Alp Özdemir tarafından kurulmuştur. İncelemeler yayınlayan bir sitedir. Darkhardware ve pclabs ile beraber Türkiye`deki en bilinen donanım siteleri arasındadır. Site 2006 sonu itibari ile 55.000 civarında üyeye sahiptir. Forumuna olan büyük ilgiden dolayı medyada gündem oluşturma gücüne sahip olduğu, Türk Telekom`a yapılması düşünülen kampanyaların gazetelere taşınmasıyla bir kez daha görülmüştür.

Sürekli gelişen ve yenilenen içeriği ile Türk donanım dünyasına yön veren site, aynı zamanda ölçülü forum anlayışı ile bir çok insan tarafından ilgiyle takip edilmektedir. Sitenin bir diğer özelliği ise forum kullanıcılarının ana sayfaya haber ve inceleme ekleyebilme imkanlarıdır, bu politika ile bir çok insan forumu ve siteyi karşılıksız sahiplenmiş ve daha da yükseğe taşımıştır.Farklı zamanlarda bazı firmalarla yaptığı iş birliğiyle kullanıcıları ve ziyaretçileri için düzenlediği yarışmalarla farklılığını kanıtlamış bir donanım sitesidir. Bir süre hem İngilizce hem Türkçe yayın yapan site şimdilerde sadece Türkçe içerikle yayın hayatına devam etmektedir.

hARDWAREMANIA`nın en belirgin özelliğinden biri de forumlarından üye olmadan da yararlanılabilmesidir, böylelikle herhangi bir konuda siteye girip hiçbir kısıtlayıcı engelle karşılaşmadan forum gezilebilir ve istenilen bilgilere ulaşılabilir. Ücretsiz olarak üye olunabilen sitede paylaşım ve yardım yapan kişilere zamanla çeşitli hediyeler verilerek (forum logolu t-shirt gibi) site kullanıcılarınında değer vermesi siteyi güzel kılan özelliklerin başlıcasıdır.

Dış bağlantılar

  • http://www.hardwaremania.com
  • http://www.hardwaremania.com/forum


Kaynaklar

Vikipedi

İlgili konuları ara


Görüşler

Bu konuda henüz görüş yazılmamış.
Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.