Harikalar Diyar�� (Ankara)

harikalar diyarı

Harikalar Diyarı - Lewis Carroll tarafından 1865 yılında yazılan Alis Harikalar Diyarında adlı romanda Alis'in gittiği dünya. "Harikalar Diyarı" Harekâtı - Wunderland Harekâtı, II.

Ginnungagap

İskandinav Mitolojisine göre, Dokuz Diyar yaratılmadan önceki büyük, belirsiz boşluk. Kendisinden oluşan dokuz diyar şunlardır:

Dokuz Diyar

dünya haritası

Dünya haritası, Dünya yüzeyinin tamamını herhangi bir harita projeksiyonu kullanarak gösteren haritadır.

Fatih (Sincan)

Fatih, Ankara'nın Sincan ilçesine bağlı, Ankara-Ayaş Yolu üzerinde bulunan bir semttir. Yanında bulunan Eryaman'a göre biraz geri kalmıştır. Harikalar Diyarı bu semtte bulunmaktadır.

Fatih, Sincan

Fatih, Ankara`nın Sincan ilçesine bağlı, Ankara-Ayaş Yolu üzerinde bulunan bir semttir. Yanında bulunan Eryaman`a göre biraz geri kalmıştır. Harikalar Diyarı Parkı bu semtte bulunmaktadır. Semtte 6 tane lise bir adet büyük hastane bulunmaktadır.

Eryaman

Eryaman Ankara'da büyük bir mahalle. Etimesgut ilçesine bağlıdır. Türkiye'nin en modern yerleşim projelerinden biri olarak başlamıştır. Etaplardan oluşur. Ayrıca Güzelkent Mahallesi de bu bölgedeki önemli mahallelerdendir. Genelde evler çok katlıdır. Vill...

Topoğrafik harita

Yeryüzünün veya bir parçasının morfolojik (şekilsel) yapısının belli bir ölçek içinde eş yükseklik eğrileri yardımıyla yatay düzlem üzerinde gösterilmesiyle elde edilen haritalara topoğrafik

portolan

Portolan haritası, 14. ve 15. yüzyıl'da Avrupa'da kullanılan, kıyılar ve limanlara dair bilgiler içeren el yazması denizcilik haritalarıydı. İtalyanca "liman" anlamına gelen porto'dan türetilmiş olan portolano, "kılavuz kıtabı" anlamına gelir.