Harry Gregson-Williams

Kısaca: '''Harry Gregson-Williams''', (13 Aralık 1961 doğumlu) Altın Küre ve Grammy ödüllerine aday gösterilmiş, İngiliz film partisyon yapımcısı, orkestratör, şef ve müzik yapımcısı. ...devamı ☟

Harry Gregson-Williams, (13 Aralık 1961 doğumlu) Altın Küre ve Grammy ödüllerine aday gösterilmiş, İngiliz film partisyon yapımcısı, orkestratör, şef ve müzik yapımcısı. Biyografi Kariyerinin erken zamanlarında, Harry Gregson-Williams 1980lerdeki müzik öğretmenleri gibi öğrencilerle Hindhead, Surrey'deki (İngiltere'de) Amesbury Okulu'nda pozisyon aldı.(Kardeşi Rupert Gregson-Williams, ayrıca film yazarı, ayrıca Amesbury Okulu'nda bu zamanda eğitim gördü.)
Daha sonra Guildhall Müzik ve Drama Okulu'nda müzik eğitimi görüp, öğrenci iken, ve ayrıca kısa zamanlar için Mısır ve Afrika'da da bulundu.
İlaveten, sayılı resimlerinin bulunduğu Kingdom Of Heaven, The Lion, The Witch and the Wardrobe, Legend of the Seven Seas, The Rock, Shrek, Chicken Run, Antz, Spy Game, Man on Fire, Domino, ve World Police filmlerinde, ayrıca bazı video oyunlarında da bulundu. Örneğin, Sons of Liberty, Snake Eater, ve Guns of the Patriots oyunlarının yapımında da çalıştı. Orjinal Metal Gear Solid Main Theme'deki düzenlemesi yarattığı Metal Gear Solid prodüksiyonlarındaki bir çok işlerini orkestral ile elektronik dokular ile alakalı olmasını sağladı.
Partisyonundaki Ridley Scott filmi Kingdom Of Heaven 'da, izleyicileri karışık, operatik Orta Doğu şarkılarıyla tanıttı. Bir şarkıda, Ibelin 'de, Natacha Atlas ile beraber kapanma jeneriğinde, Arapça sözleri tekrarladılar.(Nakarat yaptılar.) The Lion, the Witch and the Wardrobe filmini orkestraya uyarlayarak, ilaveten bu dizinin ikinci bölümü Prince Caspian filmini de orkestraya uyarladı. (David Arnold The Voyage of the Dawn Treader filmi için sözleşmeli idi.) Gregson-Williams ayrıca X-Men film serilerinden 1 Mayıs'ta vizyona girecek Wolverine filmine de beste yapacak.
Gregson-Williams ayrıca elektronik müzik grubu Hybrid ile de çalışmakta. 2004'te bantta adlandırılan The Drop'u (Man Of Fire Edit) Hybrid Present Y4K için üretti. O ve Kirsty Hawkshaw Hybrid ile 2006'daki I Choose Noise albümü için çalıştılar.
Gregson-Williams'ın stüdyosu Wavecrest Music olarak adlandırılır. O Hans Zimmer'in Remote Control Productions (Önceden Media Ventures olarak bilinirdi.) grubuna önceden John Powell, Klaus Badelt ve Mark Mancina ile birlikte üyeydi.
Diskografi 1993 * White Angel 1995 * Full Body Massage * Hotel Paradise 1996 * The Rock (Hans Zimmer ve Nick Glennie-Smith ile beraber) * The Whole Wide World 1997 * The Borrowers * Deceiver * Smilla's Sense of Snow (Hans Zimmer ile) 1998 * Enemy of the State (Trevor Rabin ile) * Antz (John Powell ile) * Armageddon (Trevor Rabin ile) * The Replacement Killers 1999 * Light It Up * The Match * Whatever Happened to Harold Smith? 2000 * Chicken Run (John Powell ile) * King of the Jungle * The Tigger Movie * The Magic of Marciano 2001 * Sons of Liberty (Norihiko Hibino ile) * Shrek (John Powell ile) * Spy Kids 2002 * Phone Booth * Spy Game 2003 * Legend of the Seven Seas * The Rundown, ayrıca Welcome to the Jungle olarak da adlandırılır. * Veronica Guerin 2004 * Snake Eater (Norihiko Hibino ile) * World Police * Shrek 2 * Man on Fire * Bridget Jones 2 * Return to Sender 2005 * The Lion, the Witch and the Wardrobe * Kingdom of Heaven * Domino 2006 * Díéjí  Vu (Hybrid ile) * Flushed Away * Seraphim Falls * I Choose Noise (prodüktor, Kirsty Hawkshaw & Hybrid ile beraber) 2007 * Gone Baby Gone * Jolene * Shrek the Third * The Number 23 * The Riches * Shrek the Halls * Modern Warfare (Ana fikir and Müzik Prodüksyion, Orjinal partisyonu Stephen Barton tarafından) Harry Gregson-Williams to Call of Duty 4 Partisyonu Üretirken '2008' * Guns of the Patriots (Nobuko Toda ile) * The Forbidden Kingdom (partisyon üreticisi, müziği David Buckley tarafından yapıldı.) * Prince Caspian * Jolene '2009' * Wolverine * The Taking of Pelham 123 '2010' * The Sands of Time * The Voyage of the Dawn Treader (Ana fikri, prodüktörlüğü, müziği David Arnold tarafından.)

Referanslar

Harry Gregson-Williams Call of Duty 4 Partisyonu Üretirken

Kaynakça

} }

Kaynaklar

Vikipedi

Bu konuda henüz görüş yok.
Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.