Hasan Şadoğlu İlköğretim Okulu

Hasan Şadoğlu ilköğretim okulu ;1993 yılında Bağdat caddesi 164 numaralı binada (Şu anda Maltepe Kaymakamlık hizmet binası olarak kullanılmaktadır.)eğitim-öğretime başlamıştır.21 Ocak 1903 Rize doğumlu "HASAN ŞADOĞLU" isimli bir hayırsever tarafından yaptırılmıştır,ismini de buradan almaktadır.

Hasan Şadoğlu ilköğretim okulu ;1993 yılında Bağdat caddesi 164 numaralı binada (Şu anda Maltepe Kaymakamlık hizmet binası olarak kullanılmaktadır.)eğitim-öğretime başlamıştır.21 Ocak 1903 Rize doğumlu "HASAN ŞADOĞLU" isimli bir hayırsever tarafından yaptırılmıştır,ismini de buradan almaktadır. 1993 Yılında bağışçı Hasan Şadoğlu tarafından yaptırılan binanın hemen arkasındaki arsaya İstanbul il özel idaresi tarafından 24 derslikli yeni bina yaptırılmıştır.Aynı yıl okulumuz yeni binasına taşınmıştır.Eski binası Maltepe Kaymakamlığına hizmet binası olarak tahsis edilmiştir.


2001 Yılında eğitimin kalitesini yükseltmek ve tam gün eğitime geçmek için, mevcut binamızın yanındaki arsaya spor salonu ve ek bina yapma girişiminde bulunulmuştur.Ancak tapu müdürlüğünde bu arsanın büyük bir bölümünün Maltepe Belediyesine ait kadastral yol olduğu tespit edilmiştir.Diğer parsellerin biri özel mülkiyet,diğer parsellerin il özel idaresine ait olduğu anlaşılmıştır.Bu durum gerekli mercilerce görüşülmüştür.Okul,okul aile birliği ve çevre imkanları kullanılarak bu arsaların alınması önerisinde bulunulmuştur.Okul müdürü İsmail UZDU,eski okul aile birliği başkanı Hasan Cavit VARLIK,eski okul koruma derneği başkanı Sabriye ATUN`un takım çalışmasıyla tüm masrafları okulumuz tarafından karşılanarak bu arsalar okulumuza kazandırılmıştır.Spor salonu ve ek bina yapımı için gerekli yazışmalar yapılarak Bayındırlık il müdürlüğü yetkilileri ile görüşülmüştür. Bayındırlık müdürlüğü yetkilileri arsanın küçük olduğunu,mevcut tip projelerin bu arsaya uymayacağını,arsaya uygun özel proje çizilmesi ve masraflarının okul tarafından karşılanması gerektiğini belirtilmiştir. Bütün bu işlemler okulumuz imkanları ile gerçekleşmiştir.17 Eylül 2004 tarihinde ek bina ve spor salonunun temeli atılmıştır.1 Temmuz 2005 tarihinde inşaat bitmiş ve eğitim öğretime açılmıştır.


1993 yılında yapılan ana bina depremde hasar gördüğü için yıkılmış 2005 yılında inşaatına başlanmış 1 Mayıs 2006 tarihinde eğitim-öğretime girmiştir. Ana bina ve ek binamız yeni deprem mevzuatına uygun olarak 8 şiddetindeki depreme dayanıklı olarak yapılmıştır. Ayrıca okulu 2005-2006 öğretim yılında ETÜT VE BESLENME uygulaması yapan okullar kapsamına alınmiştır.

Kaynaklar

Vikipedi

Haritası

Hasan Şadoğlu İlköğretim Okulu koordinatları: 41.0123790, 28.9759260

İlgili konuları ara


Görüşler

  • misafir Avatar
    misafir - 4 yıl önce
    Hasan Şadoğlu İlköğretim Okulu haritadaki konumu. İlköğretim Okulu
    Adres: HASAN ŞADOĞLU İ.Ö.O. BAĞDAT CD. NARİN SK.NO:2 İDEALTEPE Telefon: 2163660188 Faks: 2163678071

Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.