HASÂT (türkçe) anlamı
1. Küçük taş parçası. Çakıl.
2. Tıb: Sidik yolunda taş peyda olmak.
İlgili Konu Başlıkları Tümü

Has

Osmanlı Devleti toprak rejiminde, yıllık geliri 100.000 akçeden fazla olan dirlikler için kullanılan tâbir. Bu tâbire, Harezmşahlar, Memlûkler ve Anadolu Selçuklu devletlerinde de rastlanır.

Bikini

Bikini, kadınlar için tasarlanmış, yüzmede kullanılan bir mayo türüdür.

Yusuf Has Hacib

Yusuf Has Hacib Karahanlı edip, şâir ve devlet adamı. Doğu Türkistan’daki Balasagun şehrinde, muhtemelen 1017 yılında doğdu. Asil bir Türk ve Müslüman âileye mensup olduğu tahmin edilmektedir.

Kadir Has Üniversitesi

T.C. RESMİ GAZETESayı : 23004Tarih : 30 Mayıs 1997 CumaKanun no : 4263Kabul tarihi : 28.

James T. Kirk

James Tiberius Kirk (2233 - 2293/2371), kurgusal Uzay Yolu evreninde geçen Uzay Yolu: Orijinal Seri'nin ve onu temel alan filmlerin başrol oyuncusudur. Aktör William Shatner tarafından canlandırılmıştır.

Yusuf Has Hacip

Yusuf Has HacibKarahanlı edip, şâir ve devlet adamı. Doğu Türkistan`daki Balasagun şehrinde, muhtemelen 1017 yılında doğdu. Asil bir Türk ve Müslüman âileye mensup olduğu tahmin edilmektedir.

Hasîb

Hasîb (Arapça الحسيب), İslam'da bir kavram olan ve Kur'an'da geçen Allah'ın 99 adından biridir. Aynı zamanda hesap gören, muhasebeci ve sayman anlamına gelmektedir.

La Tène Culture

tashih<!--this article has used the convention BCE/CE since 05:00, 17 February 2004-->

Please Don't Talk About Me When I'm Gone

"Please Don't Talk About Me When I'm Gone" popüler müzik türüne giren şarkı.

İbrahim Has

İbrahim Has 17. ve 18. yüzyıllar arasında Osmanlı İmparatorluğu'na ait topraklarda yaşamış mutasavvıf.

My Beautiful Dark Twisted Fantasy

''My Beautiful Dark Twisted Fantasy'', Amerikalı hip hop sanatçısı Kanye West'in beşinci stüdyo albümüdür. Roc-A-Fella Records etiketiyle 22 Kasım 2010'da yayınlandı. Albümün kayıtları 2009 ve 2010 boyunca ağırlıklı olarak Honolulu, Hawaii'deki Avex Recording Studio'da ...