Hatebreed

Hatebreed, Bridgeport ve New Haven, Connecticut'dan bir hardcore grubudur. Grup çalışmalarına 1995 de başlamış olup sert müzik sitilleri, hayranlarının desteği ve sahne performanslarıyla çok kısa süre içerisinde kendi tarzının en iyi gruplarından biri oldu.

Hatebreed

<div> valign="top" valign="top" valign="top" valign="top" valign="top"
``Hatebreed``
center|200px
Grup Adı Hatebreed
Kuruluş Tarihi 1996
Üyeleri Jamey Jasta<br />Sean Martin<br />Frank Novinec<br/>Chris Beattie<br />Matt Byrne
Ülke A.B.D.
Web Sitesi Hatebreed Resmi Sitesi
</div>Hatebreed, Bridgeport ve New Haven, Connecticut `dan bir metalcore grubudur. Grup çalışmalarına 1995 de başlamış olup sert müzik sitilleri, hayranlarının desteği ve sahne performanslarıyla çok kısa süre içersinde kendi tarzının en iyi gruplarından biri oldu. 1996 yılında yayınladıkları ilk EP leri ``Under The Knife`` çok olumlu tepkiler aldı ve bunu takip eden yıl içersinde hayranları tarafından 90`ların en iyi metalcore albümlerinden biri olarak kabul edilen Satisfaction is the Death of Desire albümünü Victory Records` dan çıkarttılar. Yoğun ve uzun süreli tur takvimleri grubu hardcore ve metalcore tarzının sınırları dışına taşıdı, Slayer ve Slipknot gibi metal gruplarıyla yapılan ulusal turneler onları pek çok hardcore tarzı dışındaki metal müzik hayranlarının dikkatine sundu. Bu etkiler grubun sonraki iki albümü, 2002 yılında çıkan Perseverance ve özellikle 2003 yılında piyasaya sürülen The Rise of Brutality albümlerinde görülmektedir.

Vokal Jamey Jasta, MTV2 televizyon programı Headbanger`s Ball` un evsahipliğini yapmanın yanısıra Stillborn Records da çalışmalarına devam etmektedir.

Grubun yeni albümü ``Supremacy`` 2006 Ağustos ayında Roadrunner Records `dan çıkacak.

Grup Üyeleri

AlbümleriLinklerKaynaklar

Vikipedi

İlgili konuları ara

Yanıtlar