Herbert Williams Mullin (d. 18 Nisan, 1947), 1970'li yılların başında Kaliforniya'da 13 cinayet işlemiş bir seri katildir.

Herbert Mullin

Herbert Williams Mullin (d. 18 Nisan, 1947), 1970'li yılların başında Kaliforniya'da 13 cinayet işlemiş bir seri katildir. Küçük yaşta II. Dünya Savaşı gazisi babası tarafından silah eğitimleri alarak yetişmiştir.

Hayatı

Öğretmenleri ve arkadaşları lise yıllarına kadar onu çok başarılı bulmuş ve çok iyi bir geleceğin onu beklediği konusunda hemfikir olmuşlardır. Fakat en yakın arkadaşını trafik kazasında kaybetmesi sonucunda sinirsel bozukluğu tetiklenmiştir. Kendi kendine konuşması ve derisinde sigara söndürmeye başlaması sonucu 21 yaşında akıl hastanesine kaldırılmıştır ve çeşitli hastanelerde tedavisine devam edilmiştir. 25 yaşına geldiğinde Kaliforniya’ya dönmüştür. Ailesinin yanında yaşarken eyaletlerinde yaşanacak olan büyük depremden onları ancak cinayet işleyerek kurtarabileceği fikrine kapılmıştır. Beyninin içinde duyduğu çeşitli sesler onu bu cinayetleri işlemeye yöneltmiştir. Evsiz bi adamı beyzbol sopasıyla döverek öldürmesi ve arabasına otosopçu olarak bindiği bi şoförü öldürmesiyle ilk cinayetlerini işlemiştir. Ardından günah çıkarmaya gittiği kilisede bir rahibi de öldürerek cinayetlerine devam etmiş ve kurtuluşa erişeceği düşüncesini körüklemiştir. Ardından orduya katılmaya karar vermiştir. Testleri geçmiş fakat geçmişinde işlediği küçük birkaç suç nedeniyle geri çevrilmiştir. O sırada cinayetleri henüz su yüzüne çıkmamıştır. Orduya alınmaması sebebini de beyninden gelen sesler doğrultusunda hippilere yüklemiştir. Yıllar sonra aklına lisedeyken ona ot satan arkadaşının gelmesiyle onu da öldürmeye karar vermiştir. Evine gitmiştir fakat taşındığını öğrenmiştir. Evin yeni sahiplerinden adresini alıp arkadaşının evine gitmiş, onu ve eşini öldürüp cesetleri de bıçaklamıştır. Ardından geri dönüp tanık kalmaması için eski evlerindeki adres aldığı kadını ve 2 çocuğunu (6 ve 9 yaşındaki) da öldürmüştür.Bu davranışıyla akıl sağlını yitirmiş bi seri katileden beklenmeyecek bir olaya daha imza atmıştır. Bütün bu cinayetlerinin ardından hala yakalanmadan rahatça Kaliforniya’daki bi’ parkta dolaşırken gördüğü kamp yapan 4 genci de vurarak öldürmüştür. 3 gün sonra yolda giderken gördüğü yaşlı bi adamı da vurması ve arabasına binip yoluna devam etmesi sonucu son cinayetini işlemiş olmuştur. Çünkü bu cinayetini güpegündüz yol ortasında yapmıştır ve yakalanmıştır. Cinayetlerinin tümünü, eğer yapmazsa eyaletin tamamının bi depremde öleceği düşüncesi ile yaptığını söylemiştir. Yakın zamanda da hiçbi büyük deprem olmamasını kendi çabasına borçlu olduklarını savunmasına eklemiştir. 4 ay içinde işlediği 13 cinayet sonucu müebbet hapse mahkum olmuştur. 2025'te şartlı tahliye olabileceği görüşülecektir ve eğer olursa 78 yaşında tekrar özgür kalabilecektir.

Kaynaklar

Vikipedi

Yanıtlar