Herdem Ye��Il Yaprakl��

adiaphora

Adiaphora, ahlaki yönden değerli olup olmadığına karar verilemeyen ya da ahlaki yönü üzerinde durulmayan şeyleri ifade eden Yunanca kavram.

Erdem Özgenç

Erdem Özgenç (d. 22 Ağustos 1984, Hendek, Sakarya), Türk futbolcu. Süper Lig ekiplerinden Karabükspor'da oynamaktadır.

Ye, Ye, Ye

Sunay Erdem

Ye-ye

Yé-yé 1960'lı yıllarda Fransa, İspanya ve Kanada'nın Québec bölgesinden kaynaklanmış bir pop müziği tarzıdır. Kelimenin kökeni ile ilgili iki varsayım ileri sürülmüştür, bunlardan ilki kelimenin "çok güzel ve modaya uygun" anlamlarına gelen (popüler anlam...

Teolojik Erdemler

Teolojik Erdemler veya Üç Teolojik Erdem, İncil`de geçen üç temel erdemi tanımlayan isimdir. Bu erdemler şunlardır:

Zeitgeist

Zeitgeist, bir çağın düşünce ve duygu biçimidir. Bu kavram belirli bir dönemin özelliğini göstermekte, daha doğrusu bu özelliği gözümüzde canlandırmayı denemektedir. Almanca bir kelime olan Zeitgeist birçok dilde de aynen kullanılmaktadır.

Erdem Şen

Erdem Şen (d. 5 Ocak 1989, Brüksel), kariyerini Samsunspor'da sürdürmekte olan Belçika doğumlu Türk futbolcu.

Sokrates

Sokrates M.Ö. 469-399 yılları arasında yaşamış olan ünlü Yunanlı düşünür, filozof. Pla­to]'un hocası olan Sokrates, görüşleri, tar­tışmaları yeni iktidarın temsilcileri tarafın­dan beğenilmediği için, yeni tanrılar icad ettiği, görüş ve tartışmalarıyla, g...

Ardahan ili genel seçim sonuçları

Ardahan İli, 1926'ya kadar il olan ve Türkiye Büyük Millet Meclisi'de (TBMM) temsil edilen Ardahan, 1926'dan 1992'ye kadar Kars'a bağlı bir ilçe olarak kaldı. 1995'ten beri TBMM'de temsil edilen Ardahan İli'nde tek seçim bölgesi vardır.