Hilton Hotels & Resorts daha sık kullanılan ismiyle ''Hilton Hotels'' () Hilton Worldwide şirketi bünyesinde yer alan Dünyaca ünlü Turizm şirketi. Dünya çapında 3897 otel 642.000 oda ve 91 ülkede faaliyet gösteren uluslarası şirkettir Dünyada turizm sektörünün en büyük şirketi olarak bilinir.

Hilton Otel Zinciri

Hilton Hotels & Resorts daha sık kullanılan ismiyle Hilton Hotels () Hilton Worldwide şirketi bünyesinde yer alan Dünyaca ünlü Turizm şirketi. Dünya çapında 3897 otel 642.000 oda ve 91 ülkede faaliyet gösteren uluslarası şirkettir Dünyada turizm sektörünün en büyük şirketi olarak bilinir.

Tarihçe

şirketinin çatısı altında toplandı. Hilton Worldwide şirketi bünyesinde Conrad Hotels, Doubletree Hotels, Guest Suites, Resorts and Clubs, Embassy Suites Hotels, Hampton inn, Hampton inn and Suites, Hilton Garden inn, Hilton Grand Vacations Club ve Homewood Suites by Hilton gibi markaları bünyesinde bulundurmaktadır.

Türkiye'de Hilton

1952 Yılında Türkiye'deki ilk 5 yıldızlı otel olarak İstanbulda Hilton Istanbul adı altında kurulmuştur.Otel bünyesinde 498 toplam oda, 51 executive oda, 431 standart oda bulunmaktadır kral dairesi otel açıldığından bu yana dekore edilmemiştir.Şirket sırasıyla Ankara ve İzmirdede otel açmıştır. 2012 yılına gelindiğinde şirketin Türkiyede 15 Oteli bulunmaktadır.

Dış bağlantılar

* * Facebook'ta Hilton * Twitter'da Hilton

Kaynaklar

Vikipedi

Yanıtlar