Hinder

Kısaca: Hinder, 2001 yılında Oklahoma'da baterist Cody Hanson, gitarist Joe Garvey, ve solist Austin Winkler tarafından kurulan yeni nesil Amerikan hard rock gruplarındandır. ...devamı ☟

Hinder
Hinder

Hinder, 2001 yılında Oklahoma'da baterist Cody Hanson, gitarist Joe Garvey, ve solist Austin Winkler tarafından kurulan yeni nesil Amerikan hard rock gruplarındandır. Geçmiş Hinder kurulmadan önce grubun solisti Winkler (25 Ekim, 1981) bir cover grupta çalıyordu. Grupta çalarken bir yandan da kendi şarkılarını yazmaya başlamıştı ancak grup onun şarkılarını çalmayı reddetti. O da Cody Hanson ile Hinder'i kurmaya karar verdi ve ikili, grubun ilk ve bazı hayranlarına göre hala en iyi şarkısı olan Lips of an Angel'ı hazırladılar ve single olarak piyasaya sundular. Şarkı Billboard Hot 100 listesinde 3 numaraya kadar yükseldi. Bunun ardından Winkler, grubun temelini oluşturan adımları yapımcı Brian Howes ve baterist Cody Hanson'ın desteği ile daha emin ve hızlı atmaya başladı. Nisan 2003'te yani grup henüz meşhur değilken, Oklahoma City radyo'su KHBZ-FM'in düzenlemiş olduğu March Bandness adlı yarışmada 22 katılımcı içerisinden ilk 4'e kalmayı başardılar. Yarışmayı Falcon Five-O adlı grup kazandı ancak seslerini Oklahoma sınırları dışında duyuramadılar. Hinder 2003 yılında Brickden Records adlı bağımsız müzik şirketinin desteğiyle ilk EP'leri Far From Close'u yayınladı. Albüm 5,000 civarında kopya sattı. Bunun ardından 3'lü, 2004 yılı içerisinde bir sonraki EP için yeni şarkılar üzerinde çalışmaya başladı ve bu çalışmaları ile de birçok müzik şirketinin dikkatini üzerlerine çektiler. 2005 yılına gelindiğinde Atlantic, Roadrunner ve Universal Records adlı müzik şirketleri grupla ilgilenmeye başladı. Hinder, Universal Records ile anlaşmaya vardı ve grubun ilk albümü Extreme Behavior piyasaya çıkacak seviyede hazır duruma geldi.

Extreme Behavior: 2005†“2008

Hinder, rock sahnesine Get Stoned adlı parça ile giriş yaptı. Ardından albümlerini ve kendi tarzlarını tanıtma amaçlı sıkı bi çalışma içine girdiler. Grup beklediği patlamayı ikinci parçaları Lips of an Angel ile gerçekleştirdi. Listelerde yükseliş, beraberinde ünlerinin Amerika dışına da taşınmasına vesile oldu. Üçüncü parçaları How Long ile de yerel ve ulusal birçok Amerikan radyosunda sıkça çalınmaya başladılar. Extreme Behavior'un son şarkısı Shoulda'nın ilginç bi hikayesi var. Bu şarkı aslında Social Code adlı Kanadalı bir rock grubuna aittir; ancak grup, bu şarkıyı son anda albümlerine koymaktan vazgeçer. Yine de bu şarkıyı konserlerinde sıkça söylemektedirler. Yasal açıdan herhangi bi sorun teşkil etmemesi sebebiyle Hinder şarkının bazı bölümlerini değiştirip Extreme Behavior'da dinleyenlerine sunmaya karar vermiştir. Grubun Hinder Army adlı bir fan sitesi mevcuttur ve bu site için bir yılbaşı hediyesi olarak A Little Drummer Boy adlı şarkıyı coverlayıp fan sitesi üzerinden yayınlamışlardır. 2006 yılında Lips of an Angel, Yeni Zelanda listelerinde tam 41 hafta kalmayı başarmış ve 2 hafta boyunca da ilk sırada yer almıştır. Yeni Zelanda'da yayınlanan ikinci parçaları Better Than Me ise listelerde sadece 3 hafta kalabildi ve yine sadece 16.sıraya kadar yükselebildi. 2007 Ekim'inde, Hinder Extreme Behavior'ın CD ve DVD şeklinde hazırlanan ve içerisinde çekilen kliplerin,canlı performansların, sevilen şarkılarının akustik versiyonlarının ve Born To Be Wild ve Bed of Roses gibi rock efsanesi şarkıların coverlarının bulunduğu bir limited edition versiyonu yayınladı. DVD versiyonunun adını You Can't Make This Shit Up olarak isimlendirmişlerdir. Allmusic.com adlı en büyük müzik veritabanına sahip sitelerden biri tarafından 2005 yılı içerisinde çıkan albümler arasında yapılan incelemelerde Extreme Behavior 5 üzerinden 1,5 puan alarak en kötü albümlerden biri ilan edilmiştir. Sitede yapılan albüm incelemesinde grubun solisti Austin Winkler'ın, Nickelback solisti Chad Kroeger'ı taklit ettiği öne sürülmüş, birçok şarkı sözünün de diğer meşhur rock gruplarından çalıntı olduğunu iddaa edilmiştir. Homecoming Queen adlı şarkıda efsane Guns N Roses şarkısı Sweet Child o' Mine'ın girişinin benzerliği, Shoulda adlı parçanın daha önceden başka bir grup tarafından söylenmiş olması, Nothing Good About Goodbye ve Lips of an Angel adlı şarkıların da 90'larda çıkan birkaç şarkı ile benzerliği sitenin bu kararı vermesinde büyük etken gibi gözüküyor. Müzik dünyasına yeni giriş yapmış bir grup için hiç de iç açıcı olmayan bu gelişmeye rağmen albüm 2,789,275 satış rakamına ulaşmış ve bu satış miktarı ile Amerika'da 3xPlatinium ünvanını kazanmıştır. Bu sonuç Allmusic adlı siteyi Hinder fan sitelerinde uzun bir süre espri konusu yapmıştır. 21 Aralık 2007'de, grubun solisti Winkler kendi nişanından dönerken Jonesboro, Arkansas'ta alkol ve uyuşturucu madde almış halde araba kullanırken yakalandığı için kısa bi süre tutuklu kalmıştır.

Take It To The Limit: 2008†“ve günümüzde

Grubun ikinci albümü Take It to the Limit'ten çıkış parçası olarak 15 Temmuz 2008'de Use Me piyasaya sunuldu. Şarkı Hot Mainstream Rock Tracks listesinde 3 numaraya kadar yükseldi. Yeni albüm Take It To The Limit 4 Kasım 2008'de satışa sunuldu. Yeni albüm birçok müzik otoritesine göre ilk albüme oranla daha sertti ve grup, hard rock stilinden glam metal'e doğru geçiş yapmış olarak kabul edilmeye başlandı. Grup, 13 Eylül 2008'de Myspace sayfaları üzerinden ikinci parçaları Without You'yu yayınladı. Take It To The Limit albümü Billboard 200'de ilk haftasında 81,000 satış rakamına ulaşma başarısı ile 4.sıraya kadar yükseldi. Bir önceki albümleri Extreme Behavior ile aynı listede 6.lığa kadar yükselebilmişlerdi. Yeni albümün tanıtımı amaçlı olarak 2008 yılı sonuna kadar birçok turda alt grup olarak yer aldılar. Bunlardan Jägermeister Music Tour'da Trapt ve Rev Theory adlı rock gruplarının önünde sahne almışlardır. Winkler, 30 Temmuz 2008'de Maui,Hawaii'de aktris-manken Jami Miller ile evlendi. Miller ile Born To Be Wild adlı cover şarkının klip çekimlerinde tanışmışlardı. Miller, klipteki dansçılardan biriydi. 2009 yılına gelindiğinde ise Hinder, Theory of a Deadman ve The Guitar Center adlı yarışma birincisi The Last Vegas adlı gruplar ile birlikte Motley Crue'nun Saints of Los Angeles Tour adlı konser organizasyonunda yer aldı. Temmuz 2009'da ise Hinder; Papa Roach ve Saving Abel ile Nickelback'in Dark Horse Tour adlı konser organizasyonunda yer alacak.

Grup Üyeleri

* Austin Winkler (Solist) * Joe Garvey (Elektro Gitarist) * Cody Hanson (Baterist) * Mark King (Elektro Gitarist) * Mike Rodden (Bas Gitarist)

Turları

* Extreme Behavior Tour * Girls Gone Wild Tour (w/Rev Theory) * Bad Boys Of Rock Tour (w/ Buckcherry, Papa Roach, Revelation Theory) * Extreme Behavior Tour * 2008 Summer Tour (w/ 3 Doors Down) * Jagermeister Music Tour (w/ Trapt, Rev Theory) * Take It To The Limit Winter Tour (part of Motley Crue's Saints Of Los Angeles Winter Tour) * Take It To The Limit Spring Tour (w/ Theory Of A Deadman, Black Stone Cherry, The Veer Union) * Take It To The Limit Summer Tour (part of Nickelback's Dark Horse Tour)

Diskografi

Stüdyo Albümleri

Listelerde Yer Alan Şarkıları

Kaynaklar

Vikipedi

Hinder

1. anlamı (f). engellemek, mani olmak, menetmek.,xyz engelle.
2. anlamı engellemek.

Hinder

Hinder İngilizce anlamı ve tanımı

Hinder anlamları

  1. (v. i.) To interpose obstacles or impediments; to be a hindrance.
  2. (a.) Of or belonging to that part or end which is in the rear, or which follows; as, the hinder part of a wagon; the hinder parts of a horse.
  3. (a.) To prevent or embarrass; to debar; to shut out.
  4. (a.) To keep back or behind; to prevent from starting or moving forward; to check; to retard; to obstruct; to bring to a full stop; -- often followed by from; as, an accident hindered the coach; drought hinders the growth of plants; to hinder me from going.

Hinder tanım:

Kelime: hin·der
Söyleniş: 'hin-d&r
İşlev: verb
Türleri: hin·dered; hin·der·ing /-d(&-)ri[ng]/
Kökeni: Middle English hindren, from Old English hindrian; akin to Old English hinder behind
transitive senses
1 : to make slow or difficult the progress of : HAMPER
2 : to hold back : CHECK
intransitive senses : to delay, impede, or prevent action
- hin·der·er /-d&r-&r/ noun
synonyms HINDER, IMPEDE, OBSTRUCT, BLOCK mean to interfere with the activity or progress of. HINDER stresses causing harmful or annoying delay or interference with progress rain hindered the climb . IMPEDE implies making forward progress difficult by clogging, hampering, or fettering tight clothing that impedes movement . OBSTRUCT implies interfering with something in motion or in progress by the sometimes intentional placing of obstacles in the way the view was obstructed by billboards . BLOCK implies complete obstruction to passage or progress a landslide blocked the road .

Hinder ile eşanlamlı (synonym) kelimeler

Back, Block, Blockade, Embarrass, Hamper, Handicap, Hind, Impede, Obstruct, Stymie,

Hinder

İngilizce Hinder kelimesinin İspanyolca karşılığı.
v. impedir, detener, dificultar, embarazar, empecer, entorpecer, entrabar, estorbar, imposibilitar, inhibir, obstaculizar, obstar, poner barreras a, poner obstáculos a, poner trabas a

Hinder

İngilizce Hinder kelimesinin Fransızca karşılığı.
v. gêner, empêcher, entraver

Hinder

İngilizce Hinder kelimesinin Almanca karşılığı.
v. aufhalten; stören; verhindern

Hinder

İngilizce Hinder kelimesinin İtalyanca karşılığı.
v. impacciare, intralciare, ostacolare, inceppare; impedire; ritardare

Hinder

İngilizce Hinder kelimesinin Portekizce karşılığı.
v. atrasar a alguém; impedir; atrapalhar

Hinder

f. engel olmak, alıkoymak, aksatmak, engellemek, aksamak, sonraya kalmak
s. arkadaki, daha arkadaki

Hinder

Flemenkçe Hinder kelimesinin İngilizce karşılığı.
n. hindrance, impediment, obstacle; nuisance, annoyance

Hinder

İngilizce Hinder kelimesinin Flemenkçe karşılığı.
ww. hinderen; belemmeren, verhinderen, beletten

Hinder

v. slow down; disturb; prevent
n. hindrance, impediment, obstacle; nuisance, annoyance
v. hinder, impede, obstruct; annoy, bother, irritate

Hinder

Flemenkçe Hinder kelimesinin Fransızca karşılığı.
(algemeen) inconvénient (m)

Bu konuda henüz görüş yok.
Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.

Without You (Hinder şarkısı)
5 yıl önce

Without You, Amerikalı hard rock grubu Hinder'ın 2008 yılında çıkan albümleri Take It to the Limit'ten piyasaya sunulan ikinci single'dır. Şarkının klibinde...

How long
5 yıl önce

How Long, Hinder'in ilk albümü Extreme Behavior'dan çıkan üçüncü single'dır. Şarkı, Billboard Hot Mainstream Rock Tracks listesinde 6 numaraya kadar yükselmiştir...

Use Me
5 yıl önce

Use Me, Amerikan rock grubu Hinder'in ikinci albümü Take It to the Limit'ten çıkan ilk single'dır. Şarkı 17 Temmuz 2008'de grubun sitesi üzerinden dijital...

Take It to the Limit
5 yıl önce

Take It to the Limit, Hard Rock grubu Hinder'in ikinci albümünün adıdır. 2008 Ocak'ında başlayan albüm çalışmaları 4 Kasım 2008'de son buldu ve albüm...

Better Than Me
5 yıl önce

Better Than Me, Hinder'in ilk albümü Extreme Behavior'dan çıkan dördüncü single'dır. Şarkı MTV Asia's list adlı 2007 yılının en iyi 100 şarkısının belirlendiği...

Lips of An Angel
5 yıl önce

Lips Of An Angel Oklahomalı Hard Rock grubu Hinder'in power ballad şarkısıdır. Joseph Lombardo, Austin Winkler, ve Cody Hanson ortak yapımıdır. Extreme...

Homecoming Queen
6 yıl önce

"Homecoming Queen", Hinder'in üç kez platinium sertifika kazanmış ilk albümü Extreme Behavior'dan çıkan beşinci single'dır. Şarkı, parlak bir geleceği...

Get Stoned
5 yıl önce

Get Stoned, Oklahomalı Hard Rock grubu Hinder'in ilk albümü Extreme Behavior'dan çıkış parçasının adıdır. Şarkı, Billboard Hot Mainstream Rock Tracks...