Hip-Hop

Kısaca: Siyahi ve Latin Amerika kökenli Amerikalı gençler arasında yaygın bir yaşam biçimi , alt kültür ve popüler kültür. ...devamı ☟

Siyahi ve Latin Amerika kökenli Amerikalı gençler arasında yaygın bir yaşam biçimi , alt kültür ve popüler kültür. Kavram genellikle bu yaşam biçiminin aynı adla anılan müzik tarzını akla getirir. 70`li yılların sonlarında ABD - New York`un Bronx ve Brooklyn semtlerinde doğmuştur.

Bazılarınca , gençliği depolitize etmek amacıyla özellikle yaratıldığı ve desteklendiği ileri sürülür. Gelir , eğitim ve kültür seviyelerin düşük olduğu Brooklyn ve Bronx gibi semtlerde doğması bu toplum sınıfının sisteme karşı tepkisi olarak da algılanabilir.

Amerikan kültürü`ne has bu akım , dünyanın diğer bölgelerinde de gençler arasında ilgi çekmektedir.

Hip Hop müziğin altyapısı , genellikle elektronik aletler veya bilgisayarlar yardımı ile yaratılan ; davul , bas ve sentezleyici döngülerinden oluşur.bu alt yapıdaki müziğe beat adı verilir.Bu altyapı , hızlı ve konuşma tarzında vokal ile birleştiğinde Hip Hop müzik ortaya çıkar.ancak bu konuşmalar hızlı olmak zorunda değildir.herkesin flow adını verdiği bir tarzı vardır ve bu tarzı kendileri belirler ayrıca her şarkı için farklı bir flow seçilebilir.Hip Hop , çoklukla armoni kaygısı taşımaz , önemli olan ritim ve rhyme dır.

Ayrıca bakınız

Hiphop Hip-Hop

Kaynaklar

Vikipedi

Bu konuda henüz görüş yok.
Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.