Hitman : Blood Money

Bilgisayar Oyunu Künyesi

Bilgisayar Oyunu Künyesi |isim = Hitman : Blood Money |resim = |yapımcı = IO Interactive |yayımcı = Eidos Interactive |dağıtıcı = |tasarımcı = |motor = |sürüm = |çıkış = 21 Mayıs 2006 (Avrupa)
30 Mayıs 2006 (Kuzey Amerika) |tür = Aksiyon |biçim = Tek Oyunculu |sınıf = ESRB : Mature (17+)
BBFC : 18
PEGI : 18+
OFLC : MA15+ |platform = PC, Xbox, Xbox 360, PS2 |ortam = DVD, Steam |gereksinimler = Pentium 4 1.5 GHz veya Athlon XP eşdeğeri işlemci
512MB sistem hafızası
Direct3D 9 uyumlu, pixel shader 2.0 destekli ekran kartı (NVIDIA GeForce FX veya ATI Radeon 9500)
DirectX uyumlu ses kartı
5GB boş sabit disk alanı |giriş = Klavye ve fare, Gamepad, Joystick

Hitman Blood Money, Hitman serisinin 4. ve şu an ki son oyunudur. Eidos Interactive tarafından ilk olarak 21 Mayıs 2006`da yayımlanmıştır. Oyunun ana kahramanı Codename 47(Agent 47) isimli bizim yönettiğimiz bir kiralık katildir.

"``Hitman geri döndü; isimsiz kalmanın, zeki ve tamamen acımasız olmanın mükemmel suikastin temeli olan ölümcül dünyaya bir adım daha yaklaşacaksınız. Üst mevkilerdeki zengin ve güçlü isimleri ortadan kaldırmak için yapacağınız anlaşmalar, para için cinayetin iyi bir meslek olmasını sağlıyorlar. Ama ortama bir de rakip ajans girdiği zaman durum bir anda savaşa dönüşüyor, bu ortamda yalnızca en iyi ayakta kalabilir.``"

Oynayış

Hitman serisinde olduğu gibi boğma telimiz yine bizimle olacak. İlk defa Hitman : Contracts`ta karşımıza çıkan zehirli ve bayıltıcı şırınga daima yanımızda olacak. Ve tabi ki silahlar, yeni oyundaki bir yenilik ise silahlarımızı modifiye edebiliyoruz. Sıkıştığımızda ise düşmanlarla yakın dövüş imkanı olabilecek, bir düşman size silah sıktığında elindeki silahı alıp ona karşı kullanabileceksiniz. Aynı zamanda yumruklarımızda bize yardımcı olacak, yumruklarla düşmanı bayıltabiliyoruz. Bir düşmana arkasından yaklaşıp onu rehin alabiliriz.
Oyunun bölümlerindeki performansımıza göre, bölüm sonunda ajans bize para ödeyecek. Olay yerinde herhangibir tanık kalırsa, kötü şöhretimiz artacak. İki çözüm yolu var, ya bölüm içinde tanığı öldüreceksiniz ki, bu da bölüm sonundaki raporda kötü şöhreti çoğaltıyor. Veya tanığı öldürmeyip, ona bölüm sonunda rüşvet verebilirsiniz. Üç şekilde rüşvet seçeneği bulunuyor. İlk olarak bassetiğimiz gibi olay tanığına rüşvet vermek, ikincisi polise rüşvet vermek ve üçüncüsü ise yüksek mahkemeye rüşvet vermek. Ödememiz gereken rüşvet, tanık sayısına göre belli oluyor. Eğer az sayıda tanık varsa, tanıklara rüşvet ödemeniz yeterli. Ancak çok sayıda tanık varsa, ayrıca polis de şüpheli birşey görmüşse yüksek mahkemeye rüşvet vererek, sahte kimlik almalısınız.
Kılık değiştirmek bize yine yardımcı oluyor. Bir güvenlik görevlisini öldürüp, onun kıyafetini giydiğinizde bazı bölümlere girebiliyorsunuz ve diğer kişiler sizden şüphelenmiyor. Ancak öldürdüğünüz güvenlik görevlisini iyi saklamazsanız, büyük ihtimalle biri cesedi buluyor ve kendinizi ele vermiş oluyorsunuz. Cesetleri saklamak için karanlık yerleri ve konteynırları kullanabiliyorsunuz, konteynırlar, karanlık yerlere göre cesetlerin bulunmaması açısından daha güvenli.

Silahlar

Tabancalar

Tabancalar, kolaylıkla saklanabilir ve susturucu ile daha etkilidir. Yakın mesafede kullanılması daha iyidir, uzak mesafede hedefi vurma oranı azdır ve cephane sınırlıdır.


Saldırı Tüfeği

Köşeye sıkıştığınızda veya zorlu bir duruma düştüğünüzde kullanabileceğiniz bir silahtır. Bu silahın sesi ve büyüklüğü saklanmasını oldukça zorlaştırır. Fakat bu silah 300M`lik bir menzil sunar, ancak isabetli olması için tek atış veya yaylım ateşi ile kullanılabilir.


Makineli Tüfek

Yüksek atış hızı, hafif ve manevra yeteneği sayesinde yüksek bir seçenek sunar. Ancak az kullanılmalıdır, susturuculu bir silahın isabetini ve sessizliğini sunamaz.


Pompalı

Pompalı tüfek yakın bir mesafede %100 etkilidir, ancak çok gürültülüdür. Bu silah köşeye sıkışıldığında, son çare olarak kullanılmalıdır.


Keskin Nişan Tüfeği

En çok tercih edilen silahlardan biridir. Oldukça uzak bir mesafeden işe yarayabilir. Hedefi ortadan kaldırmak için son derece isabetlidir, ayrıca susturucu ile kullanılabilir. Kullanıldıktan sonra, çanta ile fark edilmeden taşınma olanağı da sunmaktadır.


Referanslar

Hitman : Blood Money Kullanma Kılavuzu``
Wikipedia İngilizce

Linkler

Hitman Resmi Web Sitesi
Merlin`in Kazanı
TrGamer

Kaynaklar

Vikipedi

İlgili konuları ara


Görüşler

Bu konuda henüz görüş yazılmamış.
Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.