Hodja Fra Pjort

Fra

Koraç Kupası

Koraç Kupası bir Türk basketbol takımının ilk kez ve tek kazandığı avrupa kupasıdır. 1996 yılında Efes Pilsen İtalyan Milano takımını 2 maçlık seri sonunda 1 sayılık fark ile yenip şampiyon olmuştur. Koraç Kupası 1972-2002 arası yapılmıştır.

Saporta Kupası

Saporta Kupası 1967-2002 arası düzenleniş Avrupa`da bir basketbol turnuvasıdır. 90`lı yılların sonuna kadar kupanın adı ``Kupa Galipleri Kupası`` idi. Düzenlendiği dönemde Avrupa`nın daha alt seviye kupalarından biriydi. Bu kupada 1993 Yılında Efes Pilsen...

Fra Angelico

Fra Angelico`nun "Meryem`e Müjde" adlı freski, 1438 - 1445; San Marco Müzesi, Floransa

1993 UEFA Şampiyonlar Ligi Finali

1993 UEFA Şampiyonlar Ligi Finali 26 Mayıs 1993'te, Almanya'nın Münih kentindeki Münih Olimpiyat Stadı'nda, Fransız Olympique de Marseille ile İtalyan Milan arasında oynandı. Bu finalde tek gol oldu.

Bahman Kiyarüstemi

Bahman Kiyarüstemi (Farsça: بهمن کیارستمی, İng., Alm. ve Fra.: Bahman Kiarostami, d.

Fra Filippo Lippi

Fra'Filippo Lippi (tam adı: Fra Filippo del Carmine) (d. 1406 - ö.

Fra Diavolo (opera)

Fra Diavolo (Birader Şeytan) (Fransızca adı: Fra Diavolo ou L'hôtellerie de Terracına yani Birader Şeytan veya Terracına'daki Hancı), Fransız besteci Daniel François Auber tarafından bestelenmiş 3 perdelik bir opera-comique tarzında bir operadır. Eserin l...

Fransa 20 Yaş Altı Millî Futbol Takımı

Fransa 20 Yaş Altı Millî Futbol Takımı, 20 yaş altı seviyesinde Fransa'yi temsil eden ve Fransa Futbol Federasyonu tarafından yönetilen futbol takımı. Takımın şuan Pierre Mankowski yönetmektedir.