Homosovieticus

Kısaca: 1917 Ekim Devrimi ile birlikte SSCB toplumunda görülen yeni insan tipidir. Ayrıca "Yeni Sovyet İnsanı" olarak da bilinir. Tarihte birçok eleştiriye maruz kalan, birçok olumsuz değerlendirmelerle ve yanlış tanımalamalarla anılan Homosovieticus, tıpkı ortaya çıkmış olduğu topraklar olan SSCB gibi, kendisine yönelen bütün yersiz ve olumsuz eleştirileri boşa çıkarabilecek bir kavramdır. ...devamı ☟

}

1917 Ekim Devrimi ile birlikte SSCB toplumunda görülen yeni insan tipidir. Ayrıca "Yeni Sovyet İnsanı" olarak da bilinir. Tarihte birçok eleştiriye maruz kalan, birçok olumsuz değerlendirmelerle ve yanlış tanımalamalarla anılan Homosovieticus, tıpkı ortaya çıkmış olduğu topraklar olan SSCB gibi, kendisine yönelen bütün yersiz ve olumsuz eleştirileri boşa çıkarabilecek bir kavramdır. Başlıca temel özellikleri şöyle sıralanabilinir:

1) Homosovieticus çok kitap okur. Parkta, yürürken, metroda, otobüste, her yerde... 2) Homosovieticus özel işletmeyi ve liberal ekonominin mantığını anlamaz, yabancısıdır. 3) Homosovieticus kendisi için değil, yurdu ve halkı için çalışır. 4) Homosovieticus, kapitalizmin Homozapiens`leri veya Homosapiens`leri gibi bencil, çıkarcı ve açgözlü değildir. 5) Homosovieticus sosyalizmi savunur ve komünizm ideali doğrultusunda topluma katkı koymaya çalışır.

}

İlgili konular

politika siyaset

Bu konuda henüz görüş yok.
Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.