Hope St

Damnation

Damnation, Opeth'in 22 Nisan 2003'de çıkan yedinci albümüdür. Mikael í…kerfeldt, Damnation ve Deliverance albümlerini, bu albümlerin kayıtları sırasında ölen büyükannesine vakfetmiştir.

Decipher

''Decipher'', senfonik metal grubu After Forever'ın ikinci albümüdür. 27 Mayıs 2001'de satışa sunulmuştur.

Faith

Faith şu anlamlara gelebilir:

Limbo

Limbo (Latince: Limbus, kelime anlamı kenar veya sınır, manâsı cehennemin "sınırı"), Roma Katolik Kilisesi teolojisine göre ölüm sonrası ölenin işlediği günahlardan dolayı ruhunun lanetlenip cehenneme atılmadığı durum hakkında bir hipotez.

Once

Once, Finlandiyalı senfonik power metal müzik beşlisi Nightwish'in beşinci stüdyo albümüdür.

Sawyer

James "Sawyer" Ford, ABD'de ABC kanalında yayınlanan televizyon dizisi Lost'un kurgusal karakterlerinden biridir.

Scalawag

Scalawag, ABD tarihinde Amerikan İç Savaşının 1865 yılında sona ermesiyle beraber yeniden yapılanma dönemi süresince Güney eyaletlerinde yeni kurulan hükümetleri destekleyen beyazlar için kullanılan aşağılayıcı terimdir.

Surrender

''Surrender'', The Chemical Brothers'ın üçüncü albümü, Haziran 1999 da yayınlandı. Konuk vokalistler olarak bu albümde Noel Gallagher (Oasis), Hope Sandoval (eski Mazzy Star üyesi) ve Bernard Sumner (New Order) yer aldı.

sömürgecilik

Bir devletin egemenliğini başka topraklar ve halklar üzerinde kurması ya da genişletmesidir. Sömürgeciliğin tarihi çok eskilere gitmektedir. İlkçağların devletleri de çevrelerindeki güçsüz ülkelerin kaynaklarından yararlanmak için onları sömürgeleştirirle...