Hsdpa

Kısaca: HSDPA (İngilizce; High Speed Downlink Packet Access), yani Yüksek Hızlı Veri Pakedi İndirme İmkanı), HSDPA Yüksek hızda veri indirme ...devamı ☟

HSDPA (İngilizce; High Speed Downlink Packet Access), yani Yüksek Hızlı Veri Pakedi İndirme İmkanı), HSDPA Yüksek hızda veri indirme ve gönderme imkanı sağlayan bant aralığına verilen isimdir. Ceptelefonlarındaki veri indirme ve gönderme işlemini sağlayan, GPRS ve EDGE gibi.

Teorideki hızı 14.4/s mbit olan fakat uygulamadaki/pratikteki hızı 1.8/s mbit dir. Saniyede 1.8 mb veri indirilebiliyor. Mobil cihazlardan kesintisiz televizyon izlenmesine, görüntülü konuşmaların çok daha kaliteli ve kesintisiz olmasını sağlıyor. Şu anki kullanulmakta olan; GPRS'ten 20 kat, EDGE'den de 7-8 kat daha hızlı veri indirilebilir ve gönderilebilir. Pratikteki hızı, ilerleyen zamanlarda daha da yükseltilmesi bekleniyor.

Bağlantılı

HSUPA Cep telefonu Edge GPRS 1G 2G 2.5G 3G

İlgili konular

3.5g 3g hsupa i̇ngilizce

misafir - 8 yıl önce
ben samsung u 800 cep tlf aveadan aldım vodofonun 3g sini kullanamıyorum geçiş olmuyor sorunu çözemediler ne yapmam gerekir nasıl çözülür bilen varmı

misafir - 8 yıl önce
Son halinede HSDPA diyorlar beyfendi. Ki UMTS sistemiyle başlanmıyacak HSDPA ile başlanacak sizin bu tavırlarınız neden neye dir anlamak güç! Ülkemize ve vatanımıza hayırlı uğurlu olsun. Ben tahmin lerden niyet okuyuculuktan yana değilim ben bekleyip görmekten ve yaşamaktan yanayım.

Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.