Husaberg

Kısaca: Husaberg İsveç kökenli "off-road" Motosiklet üreticisidir. ...devamı ☟

Husaberg İsveç kökenli "off-road" Motosiklet üreticisidir.

Geleneksel motorsiklet markası Husqvarna, Cagiva isimli italyan firması tarafından satın alındıktan sonra, mühendisleri İsveç`te kaldı ve 1988`de Husaberg AB`yi kurdu. Bu firma sadece 4 zamanlı, yol dışı (off-road) motorsikletler üretir. Bu makinalar özellikle güzel kasa ve büyük hacimli motorlarıyla tanınır.

Avusturyalı motorsiklet üreticisi KTM, Husaberg`i 1995 yılında satın aldı. Husaberg motorsikletleri, 2003`ten beri Avusturyanın Mattighofen şehrinde üretiliyor olsa da, geliştirme bölümü İsveç`te kalmaya devam ediyor.

Motorların kalite ve güvenilirliğinin açık bir şekilde gelişmiş olduğu genel kabul görmüştür. KTM`in de kendi motorlarının kalitesin artırmak için Husaberg motorlarını derinlemesine incelediği de söylenir. Mevcut KTM sloganı "Yarışmaya hazır" da Husaberg`den alınmıştır. Husaberg`in yeni sloganı "4 Zamanlı Güç"tür.

Husaberg 1995, 1997 ve 1998`de Belçikalı sürücü Joel Smets ile FIM 500cc Dünya Motokros Şampiyonası`nı kazandı. 1990, 1991, 1995 ve 1998`de olmak üzere 4 tane de Dünya Enduro Şampiyonluğu var.

Husaberg motorları yollarda oldukça hızlı olarak tanınır.

Mevcut ürün gamı motokros, enduro ve süpermoto kategorilerinde modellerden oluşuyor.

Dış linkler

Kaynaklar

Vikipedi

Bu konuda henüz görüş yok.
Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.