Hush Hush

Hush Hush", Amerikalı grup The Pussycat Dolls'un ikinci stüdyo albümü ''Doll Domination'' için kaydedilen bir ballad'dır. Bu ballad, Quiz & Larossi ile grubun ana vokalisti Nicole Scherzinger tarafından yazıldı. Şarkının tüm vokallerinde Scherzinger bulunmaktadır. Bu ballad, tekli olarak yayımlanmamasına rağmen Rusya radyo listesinde zirveye oturdu ve albümün Rusya'da platin plak kazanmasında da etkin rol oynadı.

Hush Hush", Amerikalı grup The Pussycat Dolls'un ikinci stüdyo albümü Doll Domination için kaydedilen bir ballad'dır. Bu ballad, Quiz & Larossi ile grubun ana vokalisti Nicole Scherzinger tarafından yazıldı. Şarkının tüm vokallerinde Scherzinger bulunmaktadır. Bu ballad, tekli olarak yayımlanmamasına rağmen Rusya radyo listesinde zirveye oturdu ve albümün Rusya'da platin plak kazanmasında da etkin rol oynadı. Hush Hush; Hush Hush 2009 yılında Ron Fair ve Dave Audé şarkıya Scherzinger'in World Domination Turnesi'nde seslendirmesi için "

Hush Hush; Hush Hush

" adında bir remix yaptılar. Remixte şarkıya Gloria Gaynor'ın dünya çapında hit olmuş şarkısı "I Will Survive"dan vokal örnekleri eklendi. Ayrıca, daha hızlı bir ritm ve farklı enstrümanlar kullanıldı. Şarkı, Doll Domination albümünün altıncı teklisi olarak 12 Mayıs 2009'da ABD'de ve 13 Temmuz 2009'da İngiltere'de yayınlandı. Avustralya ve İrlanda'da ilk on beşe, İngiltere'de ilk yirmiye giren şarkı; Kanada'da kırk bir ve ABD'de yetmiş üç numaraya ulaştı. Video Şarkının remixi için hazırlanan video klibin çekimleri 5 ve 6 Mayıs 2009'da Rich Lee yönetmenliğinde yapıldı. Blogcu Perez Hilton ve eski VIP Pussycat Dolls üyelerinden Carmen Electra da video klipte rol aldı.

Video

klip, Kuzey Amerika'da 27 Mayıs 2009'da grubun YouTube kanalı aracılığıyla yayınlandı ve bir hafta sonra da İngiliz müzik kanalı 4Music'te gösterildi. Ayrıca, iTunes Store'a da 4 Haziran 2009'da eklendi.

Yayımlanma tarihleri

Listeler

* A Orijinal ballad versiyonu 2008 yılında radyo istekleri sayesinde Rusya listesine giriş yaptı. Bu ülkede hiçbir zaman tekli olarak yayımlanmadı. * B Pop 100 listesinin iptal edilmesiyle Temmuz 2009 itibariyle Mainstream Top 40 listesi üzerinde yer almaya devam etti.

Kaynaklar

Vikipedi

Görüşler

Bu konuda henüz görüş yazılmamış.
Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.

Hush Hush ilgili konular

Hush Hush
hush hush