Işıklı Köyü

Azerbaycan

Azerbaycan resmî adıyla Azerbaycan Cumhuriyeti (Azericesi: Azərbaycan Respublikası), Güney Kafkasya'da bir devlet. Kuzeyde Rusya, kuzey batıda Gürcistan, güney batıda Ermenistan, güneyde İran ve güney batıda Türkiye (Nahcivan sınırı) ile komşudur. Do...

Denizli coğrafi bilgiler

Fizikî YapıDenizli çok engebelidir. Ege bölgesinin en yüksek dağları bu bölgede yer alır. Arâzinin % 47’si dağlar, % 25’i plato ve yaylalar ve % 28’i ovalarla kaplıdır.

Denizli ilçeleri

Denizli’nin biri merkez olmak üzere on dokuz ilçesi vardır.Merkez: 1990 sayımına göre toplam nüfûsu 271.346 olup, 204.

Denizli tarihi ve turistik yerleri

Denizli târihî ve turistik yerler bakımından çok zengindir. Mesîre yerleri yanında sağlığa çok faydalı kaplıcaları ile turizm sektörü için çok müsâittir.Denizli Kalesi: Osmanlı devrinde artık önemi kalmadığı için ihmâl edilmiş ve yıkılmıştır.

Ardeşen, Rize

Ardeşen, Rize ilinin bir ilçesidir.

Mecitözü, Çorum

Mecitözü, Türkiye'nin Çorum iline bağlı bir ilçedir.

Yeşilyurt, Malatya

Doğu Anadolu Bölgesi`nde, Malatya İli`ne bağlı bir ilçe olan Yeşilyurt (eski adıyla çırmıktı), doğuda Malatya, batıda Akçadağ ve Doğanşehir, güneyde Adıyaman ve Çelikhan ilçesi, kuzeyde ise Malatya ile çevrilidir. Malatya`nın güney kesiminde yer alan ilçe...

Hanefi Söztutan

Gazeteci, Yazar

Esence, Niksar

Esence, Tokat ilinin Niksar ilçesine bağlı bir köydür.

Eğridere, Çaykara

Eğridere, Trabzon ilinin Çaykara ilçesine bağlı bir köydür. Egridereköyü ve Tarihi Eğridere köyü Ilçenin güneyinde ilçe merkezine 4 km uzakliktadir.