İş Kuleleri, Türkiye''nin en yüksek üçüncü binası olan Kule 1''in de içlerinde bulunduğu Levent''te Türkiye İş Bankası''na ait üç gökdelen. Türkiye''nin en yüksek binası bu kulelerden ilkidir. Kule 1''in giriş seviyesinin üzerinde 41 katı vardır.

İş Kuleleri

'İş Kuleleri', Türkiyenin en yüksek üçüncü binası olan Kule 1in de içlerinde bulunduğu Leventte Türkiye İş Bankasına ait üç gökdelen. Türkiyenin en yüksek binası bu kulelerden ilkidir. Kule 1in giriş seviyesinin üzerinde 41 katı vardır. En üst kat manzarayı izlemek için ayrılmış bir tür kokteyl salonudur. Bu salondan İstanbulun neredeyse tamamı görülebilir. Kule 2 ve Kule 3 İş Bankasının bazı iştiraklerine ve İş Bankasından bağımsız olup, kira ödeyen şirketlere ayrılmıştır.

Kule 1, 2001 yılının başında 3.000den fazla personelle kullanıma açılmıştır. Kule 1 açıldığı günden beri bankanın imajında çok önemli bir yer tutmaktadır. Bankanın bütün tanıtım faaliyetlerinde bir şekilde bu kulenin heybeti öne çıkarılmıştır.

İş Kuleleri, Türkiyenin en iyi korunan binalarından biridir. Özellikle 11 Eylül Saldırılarından sonra bu kulenin güvenliği özellikle artırılmıştır.

İş Kuleleri kompleksinde ayrıca bir tiyatro/konser salonu, İş Sanat galerisi, alışveriş merkezi, lokantalar ve garajlar bulunur. Binaların mesai saatlerinden sonra boşalan bir "iş hanı" olmasının istenmediği açıktır.

İş Kuleleri, antik tapınakları andıran granit yüzeyli, kahve-bej renklerin hakim olduğu başlangıç katları ile tezat oluşturan metal-cam karışımı mavi-gri kulelerden oluşmaktadır. Antik ve modern bu unsurların bileşimi, bir postmodern mimari örneğidir.

Dış Bağlantılar

Kaynaklar

Vikipedi

İlgili konuları ara

Yanıtlar