46- II. Özal Hükümeti

(21.12.1987-09.11.1989)


Başbakan: Turgut Özal (İstanbul) 21.12.1987-31.10.1989
Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı: İsmet Kaya Erdem (İzmir) 21.12.1987-05.01.1989 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Ali Hüsrev Bozer (İçel) (30.03.1989-09.11.1989) atandı.
Devlet Bakanı: Kazım Oksay (Bolu) 21.12.1987-30.03.1989 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Güneş Taner (İstanbul) (30.03.1989-09.11.1989) atandı.
Devlet Bakanı: Abdullah Tenekeci (Konya) 21.12.1987-30.03.

II. Özal Hükümeti

46- II. Özal Hükümeti

(21.12.1987-09.11.1989)



Başbakan: Turgut Özal (İstanbul) 21.12.1987-31.10.1989 Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı: İsmet Kaya Erdem (İzmir) 21.12.1987-05.01.1989 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Ali Hüsrev Bozer (İçel) (30.03.1989-09.11.1989) atandı. Devlet Bakanı: Kazım Oksay (Bolu) 21.12.1987-30.03.1989 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Güneş Taner (İstanbul) (30.03.1989-09.11.1989) atandı. Devlet Bakanı: Abdullah Tenekeci (Konya) 21.12.1987-30.03.1989 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Işın Çelebi (İzmir) (30.03.1989-09.11.1989) atandı. Devlet Bakanı: Veysel Atasoy (Zonguldak) 21.12.1987-26.06.1988 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Kamran İnan (Bitlis) (26.06.1988-09.11.1989) atandı. Devlet Bakanı: Ali Hüsrev Bozer (İçel) 21.12.1987-30.03.1989 Devlet Bakanı: Yusuf Bozkurt Özal (Malatya) 21.12.1987-30.03.1989 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine İsmet Özarslan (Amasya) (30.03.1989-09.11.1989) atandı. Devlet Bakanı: Adnan Kahveci (İstanbul) 21.12.1987-30.03.1989 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Saffet Sert (Konya) (30.03.1989-09.11.1989) atandı. Devlet Bakanı: Mehmet Yazar (Kayseri) Devlet Bakanı: Cemil Çiçek (Yozgat) Devlet Bakanı: Nihat Kitapçı (Erzurum) 21.12.1987-06.07.1988 Devlet Bakanı: Recep Ercüment Konukman (İstanbul) 30.03.1989-09.11.1989 Devlet Bakanı: İlhan Aşkın (Bursa) 30.03.1989-09.11.1989 Adalet Bakanı: Mahmut Oltan Sungurlu (Gümüşhane) 21.12.1987-26.06.1988 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Mehmet Topaç (Uşak) (26.06.1988-30.03.1989) atandı. Topaç'tan Adalet Bakanlığı'nı Mahmut Oltan Sungurlu (Gümüşhane) (30.03.1989-09.11.1989) devraldı. Milli Savunma Bakanı: Mehmet Ercan Vuralhan (Ankara) 21.12.1987-30.03.1989 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine İsmail Safa Giray (İstanbul) (30.03.1989-09.11.1989) atandı. İçişleri Bakanı: Mustafa Kalemli (Kütahya) 21.12.1987-30.03.1989 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Abdülkadir Aksu (30.03.1989-09.11.1989) atandı. Dışişleri Bakanı: Ahmet Mesut Yılmaz (Rize) Maliye ve Gümrük Bakanı: Ahmet Kurtcebe Alptemoçin (Bursa) 21.12.1987-30.03.1989 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Ekrem Pakdemirli (30.03.1989-09.11.1989) atandı. Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı: Hasan Celal Güzel (Gaziantep) 21.12.1987-02.03.1989 Milli Eğitim Bakanı: Hasan Celal Güzel (Gaziantep) 02.03.1989-30.03.1989 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Avni Akyol (İstanbul) (30.03.1989-09.11.1989) atandı. Bayındırlık ve İskan Bakanı: İsmail Safa Giray (İstanbul) 21.12.1987-30.03.1989 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Cengiz Altınkaya (Aydın) (30.03.1989-09.11.1989) atandı. Sağlık ve Sosyal Yardım Bakanı: Bülent Akarcalı (İstanbul) 21.12.1987-27.06.1988 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Nihat Kitapçı (Erzurum) (06.07.1988-02.03.1989) atandı. Sağlık Bakanı: Nihat Kitapçı (Erzurum) 02.03.1989-30.03.1989 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Halil Şıvgın (Ankara) (30.03.1989-09.11.1989) atandı. Ulaştırma Bakanı: Ekrem Pakdemirli (Manisa) 21.12.1987-30.03.1989 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Cengiz Tuncer (Antalya) (30.03.1989-09.11.1989) atandı. Tarım Orman ve Köyişleri Bakanı: Hüsnü Doğan (İzmir) 21.12.1987-30.03.1989 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Lutfullah Kayalar (Yozgat) (30.03.1989-09.11.1989) atandı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı: İmren Aykut (İstanbul) Sanayi ve Ticaret Bakanı: Şükrü Yürür (Ordu) Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı: Fahrettin Kurt (Trabzon) Kültür ve Turizm Bakanı: Mustafa Tınaz Titiz (Zonguldak) 21.12.1987-17.03.1989 Turizm Bakanı: Mustafa Tınaz Titiz (Zonguldak) 17.03.1989-30.03.1989 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine İlhan Aküzüm (Kars) (30.03.1989-09.11.1989) atandı. Kültür Bakanı: Namık Kemal Zeybek (İstanbul) 30.03.1989-09.11.1989

Ayrıca bakınız

Liste - Türkiye Cumhuriyeti Hükümetleri

Yanıtlar