II. Thutmose (Bazen Thutmosis olarak oku, veya II. Tuthmosis ve anlamlı Thoth, doğmuştur), Mısır'ın on sekizinci hanedanının dördüncü firavunuydu. O, bazı küçük anıtlar ve başlatılan en azından iki küçük kampanyayı inşa etti, ama az, başka onun kuralı esnasında yaptı, ve muhtemelen kuvvetle onun karısı tarafından etkilendi, Hatshepsut. Onun hükümdarlığı, 1493'ten M.Ö. 1479'a genellikle çıkılandır. II. Thutmose'un vücudu, Deir'de ölümle ilgili Hatshepsut tapınağının yukarısında köprülü demi

II. Thutmose

II. Thutmose (Bazen Thutmosis olarak oku, veya II. Tuthmosis ve anlamlı Thoth, doğmuştur), Mısır'ın on sekizinci hanedanının dördüncü firavunuydu. O, bazı küçük anıtlar ve başlatılan en azından iki küçük kampanyayı inşa etti, ama az, başka onun kuralı esnasında yaptı, ve muhtemelen kuvvetle onun karısı tarafından etkilendi, Hatshepsut. Onun hükümdarlığı, 1493'ten M.Ö. 1479'a genellikle çıkılandır. II. Thutmose'un vücudu, Deir'de ölümle ilgili Hatshepsut tapınağının yukarısında köprülü demiryolu Bahri zulası bulundu, ve bugün Cairo'da Mısırlı müzede görülebilir.

AİLE

II. Thutmose, benim ve küçük bir hanımın olduğu Thutmose'nin oğluydu, Mutnofret. Oydu, bu yüzden, benim olduğu Thutmose'nin daha az bir oğlu, ve onun tam olarak kraliyetle ilgili üvey kız kardeşiyle evlenmeyi seçti, Hatshepsut, onun krallığını emniyete almak için. O başarılı bir şekilde, Nubia'da isyanları koyarken, ve kaçarken, ve göçebe bedevilerin bir grubunu yenerken, bu kampanyalar özellikle, kralın genelleri tarafından tamamlandı, ve Thutmose II tarafından kendi değil. Bu çoğunlukla, II. Thutmose'in, hala onun varışında bir küçük olduğu kanıt olarak yorumlanır. Hatshepsut'la II. Thutmose babalı Neferure, ama hem de babaya bir erkek varisini idare etti, ünlü III. Thutmose, daha az bir hanım tarafından, onun ölümünden önce Iset'i adlandırdı.

Kaynaklar

Vikipedi

Yanıtlar