ILELEBET (türkçe) anlamı
1. sonsuzluğa değin
sürgit.
ILELEBET (türkçe) anlamı
2. Sonsuza değin
3. sürgit
4. Ey Türk gençliği! Birinci vazifen
5. Türk istiklalini
6. Türk cumhuriyetini
7. ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir.- Atatürk.
ILELEBET (türkçe) ingilizcesi
1. adv. for evermore,
ILELEBET (türkçe) fransızcası
1. éternellement
ILELEBET (türkçe) almancası
1. ewig

Şarkı Sözleri

Allâme tarafından söylenen ilelebet adlı şarkının sözleri.

çek ve al bu ruhu ! bedenim hediyem olsun ölüme giderayak. gururu kırmak çok basitti. belkide hududu geçme dur bekle dakikalarla cenk et aşkı gizli mahzeninde saklaman gerektir elbet. bilemez hiç bi kimse duygularını göremeyince sevgi tanıma moduna girdi gözlerin meçhuldü bence. ey çocuk o yaralı ruha bastırırsa çok buruk ve acınacak bir hâl alırsa mutluluk tutuk. dilin kelâma pek yabancı hancı çok yalancı gördü sancı çekti bazen kalbe kanca saplı ( kalbe ) kader senin elinde yaşamın kahrolur aman dilersen her bir gününe kahredersin sadece (sadece ). anlatır masalları yalanla söylenen o sevgi heceleri kolpalık melek yüzünde sense aldanır gidersin ' merhaba ' dersin kanında kaynayan o sahte sevgi tanelerine.
İlgili Konu Başlıkları Tümü

Forever

Forever, şu anlamlara gelebilir:

Seymen

Seymen, seğmen ya da seyman, eski Türk boylarında göçebe kervanlarını koruyan silahlı birlik, kolcu. Yerleşik hayata geçilmesiyle Anadolu'da köyden köye gelin almaya giden damat tarafının atlı, davullu, zurnalı, silahlı ve cepken giyinmiş delikanlı alayına dönüşmüştür..

Entropi

Alm. Entropie (f), Fr. Entropie (f), İng. Entropy. Isı enerjisinin tamamının mekanik işe dönüştürülmesinin imkansız olduğunu ifade eden termodinamik büyüklük. İzole bir sistem içindeki düzensizlik derecesi.

Mesut

Mutlu anlamına gelen sözcük ve bir erkek ismi

Juche

Juche (Korece: 주체사상), Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti resmi devlet ideolojisi ve ülke siyasi sisteminin temelidir. Bu doktrin Kim Il-sung öğretisinin bir parçasıdır. Kelime anlamı ''ana gövde'' veya ''konu'' olarak Türkçeye çevrilebilir. Ayrıca ''bağımsız duruş'' ve ''kendi ...