İmam Hüseyin Üniversitesi İran'ın başkenti Tahran'ın kuzeydoğusunda 1986 yılında kurulmuş olan yükseköğretim kurumudur. Üniversite dahilinde bulunan akademik fakülteler; askeri bilimler fakültesi, sosyal bilimler fakültesi, fen bilimleri fakültesi ve mühendislik fakültesidir. Üniversitede 6.000 öğrenci öğrenim görmektedir.

İmam Hüseyin Üniversitesi

İmam Hüseyin Üniversitesi İran'ın başkenti Tahran'ın kuzeydoğusunda 1986 yılında kurulmuş olan yükseköğretim kurumudur. Üniversite dahilinde bulunan akademik fakülteler; askeri bilimler fakültesi, sosyal bilimler fakültesi, fen bilimleri fakültesi ve mühendislik fakültesidir. Üniversitede 6.000 öğrenci öğrenim görmektedir. 1986 yılında İran Bilim, Araştırma ve Teknoloji Bakanlığı tarafından İmam Hüseyin Yüksekokulu olarak kuruldu. 1987 yılında üniversite olarak tanındı. 1987 yılında açılan Tıp Fakültesi 1994 yılında üniversite bünyesinden ayrıldı.

Fakülteler

* Mühendislik Fakültesi ** Makine Mühendisliği ** İnşaat Mühendisliği ** Elektrik Mühendisliği ** Bilgisayar Mühendisliği ** Endüstri Mühendisliği ** Kimya Mühendisliği ** Havacılık ve uzay mühendisi * Fen Fakültesi ** Fizik ** Kimya ** Matematik * Sosyal Bilimler Fakültesi ** Ekonomi ** Bilgi Teknolojileri ** İşletme

Yanıtlar