İmrahil

Kısaca: Imrahil Yüzük savaşında savaşmış ve Pelennor çayırları savaşında bulunmuş Dol-Amroth prensidir. Pelennor zaferinden sonra Aragorn Elessar II ile Mordor'a yürüdü. Numenor dilinde (Adunaic) olduğunu bilmemize rağmen adının anlamı meçhuldür. Imrahil ve Amroth prensliğinin geçmişi açık değildir.Imrahil in Erchirion, Amrothos ve sonradan Dol-Amroth prensi olacak olan Elphir isimli 3 oğlu; ve daha sonradan Rohan Kralı Eomer ile evlenecek olan Lothiriel isimli bir kızı vardır. ...devamı ☟

Imrahil Yüzük savaşında savaşmış ve Pelennor çayırları savaşında bulunmuş Dol-Amroth prensidir. Pelennor zaferinden sonra Aragorn Elessar II ile Mordor'a yürüdü. Numenor dilinde (Adunaic) olduğunu bilmemize rağmen adının anlamı meçhuldür.

Imrahil ve Amroth prensliğinin geçmişi açık değildir.Imrahil in Erchirion, Amrothos ve sonradan Dol-Amroth prensi olacak olan Elphir isimli 3 oğlu; ve daha sonradan Rohan Kralı Eomer ile evlenecek olan Lothiriel isimli bir kızı vardır.

Dol-Amroth'lular insandılar.Elf kanı taşıdıkları söylenir. Anlatılanlara göre ilk Dol-Amroth prensi Galador yarım elftir. Babası bir Numenorean olan Imrazor, Annesi elf Mithrellas dır. Dol Amroth Prenslerinin elf kanı buradan gelir.İlk prens Galador dan Imrahil e varıncaya kadar Dol-Amroth prensliği 21 kuşak geçirmiştir.

Imrahil soylu ve Kralına sadık 99 yıl yaşadı ve 4.çağın 34 yılında öldü.Bu makale J.R.R. Tolkien (John Ronald Reuel Tolkien - 3 Ocak, 18922 Eylül, 1973) in kitaplarındaki hayali bir karakteri anlatmaktadır.

Kaynak

  • http://www.ortadunya.com/
  • Bu konuda henüz görüş yok.
    Görüş/mesaj gerekli.
    Markdown kullanılabilir.