İncirlik Hava Üssü

Incirlik Hava Üssü Adana’ya yaklasik 10 kilometre uzakliktadir. Yaklasik 1400 ABD Hava Kuvvetleri askeri bulunmaktadir.Dünyadaki birçok sorunlu bölgeye yakin olmasi itibariyle, Incirlik Hava Üssü NATO’nun güney bölgelerindeki önemli üslerinden biridir.

Incirlik Hava Üssü Adana’ya yaklasik 10 kilometre uzakliktadir. Yaklasik 1400 ABD Hava Kuvvetleri askeri bulunmaktadir.

Dünyadaki birçok sorunlu bölgeye yakin olmasi itibariyle, Incirlik Hava Üssü NATO’nun güney bölgelerindeki önemli üslerinden biridir.

39th Air Base Group (39. Hava Üs Grubu), ABD ve NATO için gerektiginde hava üssünü güney bölgesinde operasyonlara ve acil müdahalelere hazirlayarak hava kuvvetine entegre edilmis projeleri hayata geçirmek için kullanilmaktadir.

39. Hava Üs Grup Komutanligi’nin ABD Hava Kuvvetlerine bagli uçagi olmamasina karsin bünyesindeki organize birimlerle birçok alanda destek saglamaktadir: Senior Airman Anthony Johnson moves old wiring from a wiring block, which provides communications connections.

- Egitim programlarinda, bölgesel tatbikatlarda bunun yaninda gerçek operasyonlarda destek verme amaciyla, Incirlik çok iyi bir egitim olanagi saglamaktadir. Bu olanaklari, bölgenin iyi hava kosullari, seyrek yerlesim alani, ve yogun olmayan hava sahasi tamamlamaktadir. Böylelikle pilotlar yerden havaya, havadan yere uçuslar, alçak irtifa operasyonlari dahil olmak üzere, egitim amacli sortiler yapma olanagi bulmaktadir;

- Acil harekat durumunda Incirlik halkinin savas durumunda hayatlarini idame ettirmek ve guvenligini saglamak, kullanilacak muhimmatin ve silahlarin bakimi ve depolanmasi;

- Incirlik, güney bölgeleriyle iletisim saglayan önemli bir konuma sahiptir. Merkezi Komutanlik ile iletisim Incirlik Üssü ile yapilmaktadir.

- Bünyesinde 21 yerlesik, bes tane de farkli cografyalarda bulunan birimler vardir. Bu birimlere, ilaç tedariki, levazim, güvenlik, üs altyapisi, iletisim, ulasim hizmetleri, hava ulasim ana basliklari olmak üzere destek vermektedir.

Incirlik’teki yerlesik Hava Ulastirma Komutanligi, 728. Hava Ulastirma Destek birimi, kargo ve personel tasimacilik hizmeti vermektedir.

Kaynak

http://www.incirlik.af.mil/

Görüşler

Bu konuda henüz görüş yazılmamış.
Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.

İncirlik Hava Üssü ilgili konular