--}}

Inner PlanesInner Planeler Evrenin hammadelerinin olduğu yerdir.Bütün evrenin yapı blokları olan Elementler ve Enerjiler buradadır.Buranın sakinleri genelde Elementellerden,Genie(Çin),Efreet(İfrit) ve Mephith lerden oluşur.

Elemental Planeler(Elemental Planes)

Dört ana element olan Hava,Su,Toprak ve Ateş kendileri ve bunların enerji planeler ile birleştiği yerlerden oluşur.

 • Elemental Plane of Air(Hava) : Kocaman bir hava boşluğu,kara parçası yoktur.Air Elementaller ve Djinniler burada yaşar.
 • Elemental Plane of Earth(Toprak) : Heryer topraktır ve kayalardan oluşur.Earth Elementaller ve Daolar burada yaşar
 • Elemental Plane of Fire(Ateş) : Ateş denizidir.Fire Elementallar ve Efreetler burada yaşar.
 • Elemental Plane of Water(Su) : Çok büyük bir denizdir burası.İçinde su canlıları ve tabi ki Water Elementaller ve Maridler burada yaşar


Paraelemental PlanelerAna Elemental Planelerin birbirleriyle kesiştikleri yerlerdir.

 • Paraelemental Plane of Ice(Buz) : Elemental Plane of Air ile Elemental Plane of Water arasında yer alır.Her taraf buzdur.Evrenin en soğuk noktasıdır.Buradaki Chiseled Malikanesinde Lord Cyronax yaşar.Ice Elementelların en güçlüsü ve en hırslısırdır.
 • Paraelemental Plane of Ooze(Balçık) : Elemental plane of Water ile Elemental Plane of Earth arasında yer alır.Balçıksı bir denizle kaplıdır.
 • Paraelemental Plane of Magma : Elemental Plane of Fire ve Elemental Plane of Earth araında yer alır.Elemental Plane of Earth`e gittikçe kalınlaşan büyük bir lav denizidir.Meşhur Magma Mephitler burada yaşar.
 • Paraelemental plane of Smoke(Duman) : Elemental Plane of Fire ve Elemental plane of Air arasında yer alır.Yer yer sıcak zehirli bir duman bulutundan oluşur.


Quasielemental PlanelerAna Elemental Planelerin Enerji Planeler ile kesiştikleri yerlerdir.

 • Quasielemental Plane of Salt(Tuz): Elemental Plane of Water ve Negative Energy plane arasında yer alır.Etraftaki tüm nemi emen bir tuz denizinden oluşmuştur.Burada Salt mephitler,Salt Quasielementaller ve Doomguardlar dan başka pek yaşayan yoktur.Negative Energy Palane sınırlarında dört Doomguard kalesinden biri olan tuz minerelinden oyulmuş Citidatel Sealt bulunur.
 • Quasielemental Plane of Ash(Kül) : Elemental Plane of Fire ve Negative Energy Plane arasında yer alır.Tüm ısıyı emen bir kül denizinden oluşmuştur.Burada Negative Energy Palne sınırlarında Citadel Crumbling adında bir Doomguard kalesi bulunur.Eski kaleleri olan Citadel Cavitius`u Lord Vecna`ya kaptırmışlardır.
 • Quasielemental Plane of Dust(Toz) : Elemental Plane of Fire ve Negative Energy Plane arasında yer alır.Toz denizinden oluşmuştur.Dust Mephitleri ve Dust Quasielemantalleri boldur.Burada Negative Energy Plane sınırlarında en güçlü Doomguard kalesi olan Citadel Alluvius bulunmaktadır.
 • Quasielemental Plane of Vacuum(Vakum) : Elemantal Plane of Air ve Negative Energy plane arasında yer alır.Bomboş bir planedir,içinde hiç bir şey yoktur.Burada Vacuum Quasielemantalleri(kendi bedenleri de hiçlikten oluşmuştur) yaşarlar.Ayrıca Negative Energy plane sınırlarında bir Doomguard Kalesi olan Citadel Exhalus bulunur.
 • Quasielemental Plane of Radiance(Aydınlık) : Elemental Plane of Fire ile Pozitive Energy Ğlane arasında yer alır.Burası çok sıcak ve kör kadar edecek parlak bir yerdir.
 • Quasielemental Plane of Mineral : Elemental Plane of Earth ile Pozitive Energy plane arasında yer alır.Her türlü değerli metal,değerli taş,değersiz metal,değersiz taş bulunur.
 • Quasielemental Plane of Steam(Buhar) : Elemental Plane of Water ile Positive Energy Plane arasında bulunur.Burası soğuk buharlardan oluşur.Mist Mephit ve Steam Mephitler burada yaşarlar.
 • Quasielemental Plane of Lightning(Şimşek) : Elemental Plane of Air ile Positive Energy Plane arasında bulunur.Her daim yıldırımlar,şimşekler ve gök gürültüsü vardır.Lightning Mephitler ve Lightning Quasielementaller burada yaşarlar.


Enerji Planeler(Energy Planes)

Bu iki önemli Plane evrendeki Yaşamın ve Ölümün kaynağıdır.

Negative Energy PlaneYaşayan Ölülerin(Undead) güclerini aldıkları planedir.Buradada yaşam gücü emilir.

Positive Energy PlaneEvrene hayatın yayıldığı yer burasıdır.Burada Kişi her turn 1d6 hp kazanır.Toplam hp sinin 2 katını geçince inflak eder.

Inner Planelere Dair

Buraları Prime Material Plane sakinlerine uygun olmayan yerler barındırlar.Çoğu kısmında üzerinde koruma büyüsü olmayan kişi bulunduğu planein olumsuz etkileriyle karşılar.Gerekli önlemler olmadan buralara girmemek gerekir.Gerekli önlemler alınsa bile buraların sakinleri çok dost canlısı değillerdir.

Ayrıca BkzKaynakçaKaynaklar

Vikipedi

İlgili konuları ara


Görüşler

Bu konuda henüz görüş yazılmamış.
Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.